Anasayfa Haber Clubhouse Android Sürümü 1 Milyon Kullanıcı Barajını Aştı

Clubhouse Android Sürümü 1 Milyon Kullanıcı Barajını Aştı

Clubhouse Android 1 Milyon

Android için Clubhouse 1 haftada 1 milyon kullanıcı elde etmeyi başardı.

Sosyal ses uygulaması Clubhouse, Android platformundaki küresel lansmanından sadece birkaç gün sonra Google Play Store üzerinden 1 milyon indirme rakamına ulaştı. Uygulama, 10 Mayıs tarihinde platformda beta olarak ilk kez görünmüş ancak sadece ABD’de ikamet eden kullanıcılar tarafından erişilebilir olmuştu.

Clubhouse ilk olarak Mart 2020’de kullanıcıların 5 bin kişiye kadar grupları barındıran sesli sohbet odalarında iletişim kurduğu iOS için yalnızca davetli bir sosyal medya uygulaması olarak piyasaya sürüldü. Elon Musk, Oprah ve Mark Zuckerberg gibi önemli isimlerin platformda yer almasından sonra, Clubhouse yalnızca bir yıl içinde 10 milyondan fazla kullanıcıya ulaşarak hızla popülerlik kazandı.

Daha geniş kullanılabilirliğine rağmen, Clubhouse erişim için mevcut bir üyeden bir davetiye talep ediyor. Şirkete göre bunun nedeni, ekibinin kullanıcı tabanının büyümesini yönetebilmesini ve daha geniş bir kitleyi desteklemek için uygulamayı geliştirmeye devam etmesini sağlamak istemesi.

Uygulamanın başarısı, çok sayıda yerleşik rakibi hızla büyüyen canlı ses alanına çekmiş durumda. Facebook da kendi Clubhouse benzeri sesli sohbet hizmetini geliştirdiğini açıklamış durumda., Ek olarak, Instagram Canlı Odalar özelliği de yayınlandı. Geçen yılın Aralık ayında ise Twitter, Mart ayında Android’e genişletmeden önce iOS’ta Spaces adlı deneysel ses tabanlı bir sohbet odası başlattı. Ayrıca Discord, Slack ve Reddit gibi diğer şirketler de benzer özellikleri duyurdu.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.