Anasayfa Video Logitech MK295 Sessiz Klavye Fare Seti İncelemesi

Logitech MK295 Sessiz Klavye Fare Seti İncelemesi

Logitech MK295

Logitech MK295 klavye ve fare seti çalışma ortamını sessiz tercih edenlere hitap ediyor. İnceleme videomuzda MK295’in gürültü azaltma yöntemlerine ve çalışma şekline yakından bakıyoruz.

Logitech MK295 seti bilgisayarınızla 2.4GHz bandı üzerinden iletişim kuruyor. Bu yüzden hem klavye hem de fare pille çalışıyor. 18mm x 441mm x 149mm ölçülerine sahip olan klavye 498 gram iken,  fare ise 39x60x99mm ölçülerine sahip. Ağırlığı ise 75.2 gram. Son derece şık görünüşe sahip olan bu setin koyu gri ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor.

Bu ürünü Amazon’dan satın almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Logitech MK295 Sessiz Çalışma Özelliği

Hem klavye hem de fare özelinde baktığımızda tıklama ve tuş başımı sebebiyle oluşan gürültülerin %90’ı azaltılmış durumda. Tuşların altında bulunan gürültü emici tabakalar ile klavye gürültüleri engellenmiş. Logitech MK295 özelinde hem klavyede hem farede Logitech bu özelliği SilentTouch teknolojisi olarak adlandırıyor. Ancak bunun götürüsü olarak tuşlara basmak biraz daha zor ve basıldıklarında diğer klavyelerde olan o tatmin edici his yok, anahtarların altında hamur varmış gibi bir his veriyor. Sessizliğin bir götürüsü olarak düşünülebilir.

Klavye tam boy ve numerik tuş takımına sahip. Ayrıca 8 adet multimedya kısayoluna sahip. Yine klavyenin Caps Lock bildirim ışığı ve yükseklik ayarı bulunuyor. Böylece ergonomi açısından kendiniz için en rahat çalışma pozisyonuna göre klavyeyi ayarlayabiliyorsunuz.

Logitech MX Keys Klavye İncelemesi

Fare ise çok daha portatif bir görüntüye sahip. 3 tuşlu olan bu fare yine sesiz çalışma özelliği ile klavyeye eşlik ediyor. Klavyenin çalışması için 2 adet AAA boy pile ihtiyaç duyulurken, fare de 1 adet AA boy kalem pil ile çalışıyor. Bu pillerle standart kullanımda Logitech MK295 klavye için 36 ay, fare için 18 ay kullanım süresi vaad ediyor. Ek tasarruf içinse klavye ve fare üzerine açma/kapama anahtarı bulunuyor.

Logitech MK295 Bağlantı Özellikleri

Set 2.4Ghz’lik Nano alıcı ile geliyor. Bu nano alıcının 10 metrelik bir kapsama alanı bulunuyor. Ayırca Logitech MK295 setini sorunsuz kullanmak için kasa arkasına ve parazite sebep olacak Wi-Fi adaptörü gibi cihazların yanına değil de USB hub’lı monitör varsa monitör gibi yakın yerlere takılması daha iyi bir seçenek olacaktır.