Anasayfa Haber Bazı iPad Modelleri 2022 Yılında OLED Ekrana Geçebilir

Bazı iPad Modelleri 2022 Yılında OLED Ekrana Geçebilir

iPad OLED

Apple tarafından gelecek yıl bazı iPad tablet modellerinin OLED ekran teknolojisine geçeceği ileri sürüldü.

Büyük 2021 model 12.9 inç iPad Pro mini LED ekrana geçerken, küçük modellerin ise OLED ekrana geçebileceği ileri sürüldü. Koreli yayın ETNews, Apple’ın 2022 yılında çıkacak iPad tabletlerle sıçrama yapacağını ifade ediyor. Hatta bunların bir tür LCD kullanmayan ilk Apple tabletleri olacağına vurgu yapılıyor. Bu arada bilmeyenler için mini LED teknolojisinin bile LCD tabanlı olduğunu not olarak düşelim.

Samsung ve LG şirketlerinin OLED panellerinin olası tedarikçileri olacağı söyleniyor. Şu anda iki şirket iPhone 13 akıllı telefonlar için OLED ekranlar üzerinde halihazırda çalışıyor. Görüntü kalitesi, ağırlık ve tasarımın LCD’den uzaklaşma kararında önemli hususlar olduğu da bilgiler arasında.

Bununla birlikte, telefon boyutunda OLED ekranlar çok sayıda üretilebilirken, tablet boyutunda olanların ise nadir olduğu söyleniyor. Bazı Android tabletler bunları kullansa da Apple yılda yaklaşık 50 milyon iPad sevk ediyor. Bundan dolayı şirketler fabrikalarının kapasitesini genişletmek için yatırım yapmak zorunda kalacak.

Apple’ın ilk başta birkaç modelle başlayacağı ve kapasite genişledikçe daha iPad modelini OLED ile güncelleyeceği düşünülüyor. Fabrikaların 2022’de genişletilebilmesi için bu yıl ekipman sipariş edilmesi de gerekiyor. Ardından 2023’te bu şirketler üretime başlamaya hazır olabilecek.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.