Anasayfa Haber CD Projekt RED CEO’su: Cyberpunk 2077 için Vaat Ettiklerimizi Yerine Getireceğiz

CD Projekt RED CEO’su: Cyberpunk 2077 için Vaat Ettiklerimizi Yerine Getireceğiz

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED CEO’su Adam Kiciński, Cyberpunk 2077 ile ilgili oyunculara verdikleri vaatleri yerine getirmek için geliştirme ekibinin neredeyse yarısının halen oyun üzerinde çalıştığını söyledi.

Aralık 2020‘de büyük umutlarla piyasaya sürülen ancak hatalar yüzünden büyük hayal kırıklığı yaratan Cyberpunk 2077, CD Projekt RED’in en iddialı yapımlarından biriydi. Geliştirici stüdyo da bu doğrultuda oyunculara oldukça iddialı vaatler vermişti. Fakat stüdyo bu vaatlerini yerine getirememiş ve Cyberpunk 2077’nin hatalı çıkışından dolayı oldukça büyük bir zarara uğramıştı. Tüm bu hataları gidermek ve oyunu istenilen seviyeye getirmek adına ara ara yamalar yayınlayan firma, Ocak ayında da Cyberpunk 2077 için bir yol haritasını oyuncularla paylaşmıştı.

Tüm bu yaşananların ardından CD Projekt RED’in başkanı ve ortak CEO’su olan Adam Kiciński, şirketin ilk çeyrek finansal sonuçlarıyla beraber Cyberpunk 2077 ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Oyunun istenilen seviyeye gelmediğine dikkat çeken CEO, Cyberpunk geliştiricilerinin halen büyük bir bölümünün oyun üzerinde çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Cyberpunk 2077 hataları

Açıklamasında oyunculara Ocak ayında verdikleri sözü tutacaklarının altını çizen Kiciński, Cyberpunk 2077’yi gurur duyabilecekleri bir duruma konuma getireceklerine ve önümüzdeki yıllarda daha başarılı satış rakamlarına ulaşacaklarına inandığını da ifade etti.

Yatırımcılarla yaptığı bir soru-cevap oturumunda Cyberpunk’ın geliştirici ekibinin neredeyse yarısının oyunun mevcut ve yeni nesil sürümleri üzerindeki hataları gidermek için yoğun bir mesai harcadığını da dile getiren CEO, şirkette yer alan diğer ekiplerinde henüz duyurulmamış oyunlar üzerinde çalıştığını ve bu oyunların halihazırda prodüksiyon aşamasında olduğunu müjdeledi. Ancak, CEO üzerinde çalıştıkları yeni oyunları Cyberpunk gibi önceden duyurmayacaklarını ve bu oyunları piyasaya sürülmesine çok az bir süre kala lanse edeceklerini vurguladı.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.