Anasayfa Haber ASUS, Fansız Yonga Seti Soğutmalı X570 Anakartlarını Gösterdi

ASUS, Fansız Yonga Seti Soğutmalı X570 Anakartlarını Gösterdi

Asus, Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımla birlikte dört yeni fansız yonga seti soğutmalı X570 anakart modelini duyuracağını müjdeledi.

Sektörün önde gelen markalarından biri olan Asus, kısa süre önce AMD X570 yonga setine dayanan AM4 soketli yeni anakartlarıyla ilgili bazı ipuçlarını kullanıcılarla paylaştı. Bu doğrultuda dört yeni fansız yonga seti soğutmalı X570 anakart modelini duyuracağını müjdeleyen firma, ayrıca bu anakartların en son AGESA güncellemesine sahip olacağına da özellikle dikkat çekti.

Şimdilik bahsi geçen bu modellerinin Asus’un hangi anakart serisine ait olacağı bilinmiyor. Ancak, teaser görselinde yer alan bu anakartların sırasıyla TUF Gaming, A ROG STRIX, ROG Crosshair ve ProArt serisine ait olacağı düşünülüyor.

ASUS fansız yonga seti soğutmalı X570 anakart

Aynı zamanda söz konusu modeller hakkında paylaşılan raporlarda da, yeni nesil anakartların yonga setinin çok daha soğuk çalışmasına olanak tanıyan en son AGESA güncellemesine ev sahipliği yapacağı ve PCB üzerinde aktif bir fan olmadan çalışacağı ifade ediliyor. Bunun yerine de yeni nesil modellerin daha geleneksel bir soğutma çözümüne güveneceği söyleniyor.

Asus’un yeni anakart modellerini ne zaman duyuracağı bilinmiyor. Ancak, şirkete yakın kaynaklar önümüzdeki günlerde bu anakart modellerine dair ayrıntılı bilgilerin kullanıcılarla paylaşılacağını tahmin ediyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.