Anasayfa Haber Battlefield 6 Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Battlefield 6 Tanıtım Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Battlefield 6 tanıtım tarihi

DICE, yaptığı açıklamada yeni Battlefield oyununun önümüzdeki hafta resmi olarak tanıtılacağını duyurdu.

Bu yılın en çok merak edilen oyunlarından biri şüphesiz ki Battlefield 6. Uzunca bir süredir sızıntı haberleriyle karşımıza çıkan yeni Battlefield oyunuyla ilgili halen birçok sızıntı haberi yapılmaya devam edilirken, bugün DICE Battlefield 6 tanıtım tarihi ile ilgili beklenen resmi açıklama geldi.

Geliştirici stüdyo tarafınca yayınlanan kısa teaser videosuyla beraber açıklanan yeni Battlefield oyunun tanıtım tarihi 9 Haziran olarak belirlenmiş. Ayrıca, oyunun mevcut konsollara da gelip gelmeyeceği hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat yeni Battlefield 6’ın PS5, Xbox Series X/S ve PC haricinde PS4 ve Xbox One konsolları için de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

EA CEO’su Andrew Wilson‘a göre yeni Battlefield oyunu oldukça iddialı geliyor. Hatırlarsanız, şirketin CEO’su Şubat 2021‘de Battlefield 6’nın daha önce eşi benzeri görülmemiş bir görkemlikte olacağını dile getirmişti. Ayrıca BF6’nın yeni nesle öncülük edeceğini de ifade eden CEO, bahsi geçen yapımın Battlefield hayranlarının istediği gibi bir oyun olacağının da altını özellikle çiziyor.

Bunlara ek olarak BF6’nın çevrimiçi oyuncu sayısı ile de benzersiz bir oyun deneyimini oyunculara sunacağını müjdeleyen CEO, aynı zamanda yeni nesil oyunun PS5 ve Xbox Series X konsollarının sahip olduğu tüm yeniliklere destek vereceğini de söylemişti.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.