Anasayfa Haber Instagram İçin Messenger API Geliştiricilere Sunuldu

Instagram İçin Messenger API Geliştiricilere Sunuldu

Instagram Messenger API

Instagram İçin Messenger API ile markalara ve işletmelere daha iyi bir mesajlaşma deneyimi sağlanıyor.

Facebook, geçtiğimiz yılın Eylül ayında Messenger ve Instagram için bir çapraz platform mesajlaşma deneyimi sunmuştu. Böylece Instagram hesabı olmayan diğer Facebook kullanıcılarıyla uygulama değiştirmek zorunda kalmadan iletişim kurulmasına olanak sağlandı. Bu Instagram mesajlaşma deneyimi aynı zamanda sesli ve görüntülü arama desteği de içeriyordu. Öte yandan, özellik başlangıçta 30 geliştirici ve 700 farklı marka dahil yüzlerce katılımcıyla beta testindeydi. Şimdi ise Instagram İçin Messenger API tüm dünyadaki geliştiricilere sunulmuş durumda.

Facebook, Instagram için Messenger API’nin betadan çıktığını duyurdu. Araç artık dünya çapındaki tüm geliştiriciler tarafından kullanılabilir olacak ve işletmeler artık Messenger deneyimini kullanarak Instagram aracılığıyla müşterilerle iletişim kurabilecek.

API, markalara ve işletmelere Instagram’ın mesajlaşma araçlarına erişim sağlıyor. Bu sayede araçları kendi hizmetlerine ve uygulamalarına da dahil edebilecekler. Entegrasyon sayesinde, işletme çalışanları müşterilerden gelen çok sayıda Instagram sohbetini yönetebilecek. Bu entegrasyondan öncesinde Instagram’daki müşterilere ulaşmak isteyen işletmeler, bazı sınırlamalarla birlikte bu platform veya Facebook’un işletmeler için birleşik mesajlaşma hizmeti aracılığıyla doğrudan etkileşime geçmek zorundaydı.

Facebook, beta testi sürecinden bazı çıkarımlara da dikkat çekti. Buna göre şirketler, iletişimleri tek bir yerden yönetmenin daha iyi yollarını arıyor ve işletmeler iletişimlerini yönetme yöntemlerini geliştirmek için iş akışlarına, araçlara ve insanlara daha fazla yatırım yapmak istiyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.