Anasayfa Haber Yeni Nesil Windows, 24 Haziran’da Duyurulacak

Yeni Nesil Windows, 24 Haziran’da Duyurulacak

Yeni Nesil Windows

Microsoft, yeni nesil Windows hakkında detayları paylaşacağı bir etkinlik düzenleyecek.

Microsoft, 24 Haziran tarihi için yeni nesil Windows hakkında detayları paylaşacağı yeni bir sanal etkinlik duyurdu. Bu yılki Build etkinliği sırasında CEO Satya Nadella Windows’un geleceğiyle ilgili heyecanını dile getirerek, son 10 yılda işletim sistemine yapılan en büyük güncellemeyi duyurmuştu.

Windows’un geleceği hakkında şimdiye kadar birçok haber ve söylenti ortaya çıktı. Geçtiğimiz Ekim ayında, 2021’in ikinci yarısında bir güncelleme ile kod adı Sun Valley olan Windows 10 için olası bir kullanıcı arayüzü revizyonundan bahsedilmişti. O zamanlar, Windows 10X’in de bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyordu ancak proje rafa kaldırıldı. Bu büyük değişikliklerin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise henüz belirsiz

Bazı değişikliklerin birkaçının geliştirici kanalında Windows Insiders’a sunulduğu görülüyor. Insider’lar artık bir sürümden derlemeler aldığından, bu değişikliklerin büyük bir kısmı en azından bu yıl gelmeyebilir. Şimdiye kadar Dosya Gezgini ve bazı sistem uygulamaları için yeni simgeler gördük. Microsoft, Windows 10’un geleceği konusunda da sessiz kaldı. Bu nedenle etkinliğin hayranları heyecanlandıracak bir şeyler sunmasını bekleyebiliriz.

Başta da belirttiğimiz gibi Windows 10X iptal edildi ve Microsoft, Windows 10X için üzerinde çalıştığı teknolojilerin daha geniş kullanıcı tabanına fayda sağlamak üzere kullanılabileceğine inandığını açıkladı.

Windows etkinliği 24 Haziran TSİ 18:00’de gerçekleştirilecek ve Microsoft’un sitesinden izlenebilecek.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.