Anasayfa Haber Philips Hue Uygulaması Tamamen Yenilendi

Philips Hue Uygulaması Tamamen Yenilendi

Philips Hue Uygulaması

Signify, iOS ve Android için Philips Hue uygulamasının tamamen yenilendiğini duyurdu.

Philips Hue uygulaması, iOS ve Android platformlarında önemli bir güncelleme aldı. Hue ışıklarını üreten Signify ekibi, kullanımı kolaylaştırmak üzere uygulamayı adeta yeniden oluşturmuş durumda. Yeni sürüm genel olarak mevcut uygulama ile benzer gibi gözükse de, farklı kontrollere daha hızlı erişmeyi sağlamak için ince ayarlar ile birlikte geliyor.

Başlıca değişikliklerden birisi, oda kontrollerine daha hızlı erişim sunulması. Artık uygulama, bir odaya veya alana dokunduğunuzda onları hemen bulabilmeniz için mevcut tüm ışıkların ve önceden ayarlanmış sahnelerin bir ekranını sunuyor. Önceki sürümde ise kaybolması kolay farklı sekmeler arasında geçiş yapmanız gerektiğini hatırlatalım.

Ek olarak, sadece Ayarlar menüsünden değil, oda sekmesinden de yeni ışıklar ekleyebilmeniz mümkün hale geliyor ve birden fazla Hue köprüsüne sahip bir kullanıcıysanız, uygulama ana ekrandaki bir düğmeden geçiş yapmanıza olanak tanınıyor.

Rutinler özelliği ise yerini ışıklarınızı açıp kapatmak için daha gelişmiş seçenekler sunması beklenen yeni bir Otomasyonlar sekmesine bırakıyor. Uygulama artık “eve gelme” veya “evden ayrılma” otomasyonlarını tetiklerken başka bir kişinin zaten evde olup olmadığını da dikkate alabilecek. Bu sayede Hue uygulamasının denetleyicisi evden çıktığı için ışıklar tamamen kapanmayacak.

Yeni uygulama, iOS ve Android için hemen indirilebilir durumda. Bununla birlikte Signify, bu yaz ışıkların zaman içinde farklı renkler arasında geçiş yapmasını sağlayan “dinamik sahneleri” sunacak bir güncelleme de sunulacağını müjdeliyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.