Anasayfa Haber Elon Musk, Tesla Model S Plaid+ Modelinin İptal Edildiğini Doğruladı

Elon Musk, Tesla Model S Plaid+ Modelinin İptal Edildiğini Doğruladı

Tesla Model S Plaid+

Tesla CEO’su Elon Musk, normal Plaid modelinin yeterli olduğunu düşünerek, Plaid+ modelinin iptal edildiğini duyurdu.

Elon Musk, geçtiğimiz Pazar günü Model S’in en güçlü versiyonunun artık üretime alınmayacağını doğruladı. Şirket, daha önce yaptığı açıklamalarda Plaid+ modelinin şimdiye kadarki en hızlı elektrikli araç olacağını belirtmişti. Bununla birlikte aracın tasarım özellikleri de dikkat çekici şekilde tasarlanmıştı. Şimdi ise Elon Musk, düşük fiyatlı normal Plaid modelinin oldukça yeterli olduğunu söylüyor ve Plaid+ seçeneğinin iptal edildiğini doğruluyor.

Tesla’nın yeni modeli Model S Plaid ile bilgiler geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı. Buna göre elektrikli araç 320 km/s azami hıza sahip olacak. Aynı zamanda elektrikli aracın 0-100 km/s arası hızlanmayı 1.99 saniyede yapabileceği de iddia ediliyor. Elektrikli aracın menzili ise 630 km olarak belirlenmişti. Bunun yanı sıra Model S Plaid+ modelinin menzili ise 840 km olarak hesaplanmıştı. Bu da aracın menzilinin önemli ölçüde artması anlamına geliyor. Şirketin CEO’su Elon Musk ise normal Plaid modellerinin sunduğu hız seçeneklerinin Plaid+ modelini gereksiz kıldığını savunuyor.

Tesla Model S Plaid

Tesla’nın geçtiğimiz ay Plaid+ versiyonu için ön sipariş almayı bırakması, aracın üretiminin iptal edilebileceği konusundaki söylentilerin ortaya çıkmasına neden olmuştu. Bu söylentiler, Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile doğrulanmış oldu. Model S Plaid+ versiyonunun, Tesla için yeni pil gelişmelerini barındıracağı söylenmekteydi ancak aracın üretiminin iptal edilmesiyle de böyle bir durum da söz konusu olamayacak. Yine de Tesla’nın, bu araç için planladığı gelişmeleri Roadster modeli için uygulayacağı söyleniyor. Roadster üretiminin ise 2022’de başlayacağını belirtelim.