Anasayfa Haber Yeni Battlefield Oyunu Battlefield 2042 Olarak Adlandırılabilir

Yeni Battlefield Oyunu Battlefield 2042 Olarak Adlandırılabilir

Oyun sektörünün güvenilir isimlerinden biri olan Tom Henderson, yeni Battlefield oyununun Battlefield 2042 olarak adlandırılabileceğini ileri sürdü.

Electronic Arts, geride bıraktığımız hafta yeni Battlefield oyununun tanıtım tarihini açıklamıştı. Yapmış olduğu duyuruda Battlefield 6 ile ilgili herhangi bir ibareye yer vermeyen firma, kısa teaser videosunda sadece Battlefield ismine yer vermişti. Firmanın bu hamlesi yeni oyunun Battlefield 6 olarak adlandırılmayacağı iddiasını güçlendirirken, bugün de oyun sektörünün güvenilir kaynaklarından biri olan Tom Henderson, yeni oyunun Battlefield 2042 olarak isimlendirileceğini iddia etti.

Serinin yeni oyunu hakkında bazı bilgileri oyunseverlerle paylaşan Henderson, 9 Haziran‘da tanıtılacak olan oyunun Battlefield 2142‘nin 100 yıl öncesini konu alacağını da söyledi. Tabi şimdilik bu bilginin bir söylentiden ibaret olduğunu da belirtmekte yarar var. Ancak, Henderson’ın daha önceden piyasaya sürülmemiş olan oyunlar hakkında yapmış olduğu isabetli sızıntıları göz önünde bulunduracak olursak, yeni oyunun az da olsa BF 2042 olarak adlandırılabilme ihtimalinin olduğunu da söyleyelim.

yeni Battlefield oyunu Battlefield 2042

Bunun yanı sıra yayınlanan bir diğer raporda da yeni Battlefield oyununda toplamda 128 kişinin aynı anda oynayabileceği 64’e 64’lük oyun modlarının yer alacağı da belirtilmiş. Ayrıca oyunun çevrimiçi modunda da kasırga ve benzeri doğa olaylarına yer verileceği ve bunun gibi doğa olaylarıyla oyunun gidişatının değişebileceği de paylaşılan bilgiler arasında. Bunlara ek olarak oyunun açık betasının bu ayın oyun sonuna doğru başlayacağı da dile getiriliyor.

Aynı zamanda yeni BF oyununun Battlefield 4’ün sonrasını ele alacağı ve bir sonraki Dünya Savaşı üzerine odaklanacağı söyleniyor. ABD ve Rusya‘nın oyundaki küresel çatışmanın merkezinde yer aldığını belirten kaynaklar, yeni oyunla birlikte oyunculara taraf seçme gibi mekaniklerin sunulacağına da dikkat çekiyorlar.

Battlefield 4’ten bahsetmişken bildiğiniz gibi DICE’in sevilen oyunu 20 Haziran tarihine kadar Amazon Prime Gaming abonelerine özel olarak ücretsiz olmuştu. Eğer, siz de Amazon Prime Gaming’in Battlefield 4 kampanyasından yararlanmak istiyorsanız, buradaki linke tıklayarak konu hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.