Anasayfa Haber Apple, iCloud+ Servisini Duyurdu

Apple, iCloud+ Servisini Duyurdu

Apple iCloud+

Apple, mevcut iCloud abonelerini bu sonbaharda otomatik olarak iCloud+ aboneliğine yükseltecek.

Apple tarafından WWDC 2021 etkinliği sırasında duyurulan bir diğer yenilik ise iCloud+ oldu. Servis üç yeni özellik ile birlikte geliyor ve şirket iCloud fiyatlarında herhangi artışa da gitmiyor. Servis ayrıca, kullanıcıların iCloud’da sevdikleri tüm özellikleri E-postamı Gizle özelliği, genişletilmiş HomeKit Güvenli Video desteği, yeni bir inovatif internet gizlilik servisi ve iCloud Private Relay (Gizli Aktarma) gibi yeni premium özelliklerle bir araya getiriyor.

iCloud Private Relay (Gizli Aktarma) ile cihazınızdan çıkan tüm trafik şifreleniyor ve iki ayrı aktarma üzerinden gönderiliyor. Apple, hiç kimsenin, hatta Apple’ın bile bu verilere erişemeyeceğini veya görüntüleyemeyeceğini söylüyor. Bu özellik için Apple VPN desek sanırız yanlış olmayacaktır.

E-postamı Gizle ise Mail, Safari ve diğer hizmetlerde yerleşik olarak bulunan yeni bir özellik ve ana hesabınıza yönlendirilen rastgele, benzersiz e-postalar göndermenize olanak tanıyor. Daha fazla gizlilik için e-postanızı hizmetlerden gizlemenizin de önü açılıyor.

HomeKit Güvenli Video desteği ise artık sınırsız kameraya destek veriyor. Şu anda, iCloud kullanıcıları hesap başına beş kamera ile sınırlı ancak iCloud için bu sınır kaldırılıyor.

Mevcut iCloud aboneleri bu sonbaharda otomatik olarak iCloud+ aboneliğine yükseltilecek. Tüm tarifeler, aynı Aile İçi Paylaşım grubundaki kişilerle paylaşılabilecek. Böylece servisle birlikte sunulan yeni özelliklerden, depolama alanından ve zenginleştirilmiş deneyimden herkes yararlanabilecek.

iOS 15 ile gelen yeniliklere de bir göz atmanızı öneririz.