Anasayfa Haber Battlefield 2042 Fragmanı Yayınlandı

Battlefield 2042 Fragmanı Yayınlandı

Battlefield 2042 duyuruldu

Battlefield 2042 fragmanı yayınlandı. Yayınlanan bu fragmanla birlikte uzunca bir süredir sızıntı haberlerine konu olan yeni Battlefield oyunu da resmiyet kazandı.

Yeni Battlefield oyunu resmi olarak duyuruldu. Yayınlanan fragmanla birlikte yeni Battlefield oyunun ismi Battlefield 2042 olarak açıklandı. Oyuncuları modern savaş dönemine götüren yapım hem grafikleri hem de bol aksiyonlu yapısıyla dikkat çekiyor. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan sizleri Battlefield 2042 fragmanı ile baş başa bırakalım.

Fragmanı geride bırakıp gelelim oyun ile ilgili açıklanan detaylara. Bildiğiniz gibi serinin yeni oyununun uzunca bir süredir Battlefield 6 olarak adlandırılacağı söyleniyordu. Ancak, oyun sektörünün güvenilir isimlerinden biri olan Tom Henderson sürpriz bir şekilde yeni oyunun Battlefield 2042 olarak adlandırılacağını gündeme getirmişti.

Battlefield 2042 fragmanı

Söylentilerde olduğu gibi yeni Battlefield oyunu Battlefield 2042 ismiyle karşımıza çıktı. Battlefield 2142‘nin 100 yıl öncesini, Battlefield 1942‘nin de 100 yıl sonrasını konu olan yapımda bizleri günümüze yakın bir dönem karşılıyor. Fütüristtik ögelere ev sahipliği yapan serinin yeni oyunu bu açıdan birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Bunun dışında bu oyunda da tank, uçak ve atv gibi diğer Battlefield oyunlarından aşina olduğumuz araçları da kullanabiliyoruz. Bu araçlara ek olarak 2042 yılında geçen oyunda bizleri bir savaş robotu karşılıyor. Yetkililerin söylediğine göre oyuncular bu savaş robotunu düşmanlarına üstünlük kurmak için kullanabilecekler.

Silah özelleştirmeleri kısmına gelecek olursak, oyuncular silahlarını ve teçhizatlarını diğer Battlefield oyunlarından aşina olduğumuz şekilde özelleştirebilecekler. Ayrıca yapımcı firma silah özelleştirmesi konusunda oyunculara bazı sürprizler olacağını da müjdeledi.

Bunun dışına oynanışı daha çeşitli hale kılacak olan detayları da oyunculara sunacaklarını ifade eden firma, fragmanda da görebileceğiniz gibi Wingsuit gibi ekipmanları da kullanabileceğimizi söylüyor. Böylece oyuncular yüksek yerlerden atlarken Wingsuit’ler sayesinde harita üzerinde süzülebilecekler. Bu detayın özellikle çoklu oyunculu kısımda oyuncuların oldukça işine yarayabileceğini söyleyebiliriz.

ABD ve Rusya cephelerinin yer aldığı oyunda ayrıca hortum gibi doğa olaylarına da tanık olacağız. Bu da oyunun atmosferin yaşanan doğa olaylarıyla anlık olarak değişebileceği ve bir anda kendimizi bambaşka bir koşuşturmanın içerisinde bulacağımız anlamına geliyor.

Battlefield 2042 fragmanı

Çoklu oyuncu tarafında da ciddi yeniliklere ev sahipliği yapan Battlefield 2042‘de daha önceki sızıntılarda olduğu gibi 128 kişilik oyun modları da bizleri karşılıyor. 64’e 64 şeklinde olacak olan bu modlarda oyuncuları Seul şehrinden Mısır çöllerine kadar 7 geniş harita bekliyor. Oyunda yer alan her harita doğal çevreye dayalı benzersiz bir deneyim de sunuyor.

Ayrıca Battlefield 2042 ile yeni Uzmanlık sistemini de tanıtan DICE, oyunculara savaş alanındaki rolünü belirleyecek özel mangalar oluşturabileceklerini söylüyor. Yapımcı firmanın aktardığı bilgilere göre oyunda dört farklı uzmanlık sınıfı bulunuyor. Oyuncularda kendi oynayış şekline göre uzmanlık sınıfını seçebiliyor, karakterini ve ekipmanlarını özelleştirebiliyorlar.

Battlefield 2042 fragmanı

Battlefield 2042 Çıkış Tarihi

Battlefield 2042 çıkış tarihi 23 Ekim 2021 olarak açıklandı. Ayrıca DICE, 13 Haziran tarihinde de oyun için bir oynanış videosu yayınlayacağını duyurdu.

Battlefield 2042 Fiyatı

DICE ve EA, oyunun fiyatlarını da açıkladı. Buna göre oyunun paketlere göre olan fiyatlandırması şu şekilde;

  • Battlefield 2042 – 419.9 TL
  • Battlefield 2042 Gold Edition – 599.99 TL
  • Battlefield 2042 Ultimate Edition – 799.99 TL

battlefield 2042 fiyatı

Son olarak, söz konusu fiyatların ön sipariş için olduğunu, oyun çıktıktan sonra bu fiyatların değişebileceğini belirtelim.