Anasayfa Haber Fortnite, PC’de Büyük Bir Görsel Yükseltme Aldı

Fortnite, PC’de Büyük Bir Görsel Yükseltme Aldı

Fortnite App Store ve Google Play Store

Fortnite’a gelen görsel yükseltme, PC grafiklerini en yeni konsollarla aynı düzeye getiriyor.

Fortnite’ın 8 Haziran’da yayınlanan Chapter 2 Season 7 sürümü, büyük görsel yükseltmeler alıyor. Oyunda yapılan değişikliler, patlamaların, yangınların, bulutların ve etrafa yayılan fırtına gibi içeriklerin çok daha iyi görüneceği anlamına gelmekte. Bununla birlikte, genel görsel ayarlamaların yanı sıra parlaklık ve tazeleme özelliklerinde de iyileştirmeler yapılmış. Epic Games, yapılan değişikliklerin Fortnite’ın bütün modlarında gözle görülebilir düzeyde iyileştirme kaydettiğini söylüyor.

Fornite Kayıtlı Oyuncu Sayısı

Fortnite’ın PC versiyonundaki görüntü iyileştirmelerinin ardından oyun, PS5 gibi yeni nesil konsollardan birindeki grafik düzeyine kavuşmuş oluyor. Oyunun, bu konsollardaki versiyonunda bulunan grafik düzeyleri övgüyü hak ediyordu. Bu nedenle, bu grafiklerin PC formatına da gelmiş olması sevindirici bir durum. Öte yandan, bu grafik düzeylerini PC’de kullanabilmek için gelişmiş donanıma da sahip olmak gerekiyor. Epic, bu nedenle yeni grafiklerle donatılmış oyun için gereksinimleri şu şekilde listeliyor;

  • NVIDIA GTX 1080, AMD Radeon RX 5700 XT veya eşdeğer ekran kartı
  • 4 GB VRAM veya üstü
  • Intel Core i7-8700, AMD Ryzen 7 3700X veya eşdeğeri
  • 16 GB RAM veya üstü
  • NVMe katı hal sürücüsü
  • Windows 10 64-bit

Epic Games bunların haricinde, önerilen işletim sistemini Windows 10 64-bit olarak değiştirdiğini duyurdu. Şirket, bu değişim olsa bile Windows 7 64-bit ve Windows 8 64-bit kullanan kullanıcıların da oyunu hala oynamaya devam edebileceğini belirtti.