Anasayfa Haber Infinix, 160W Hızlı Şarj Adaptörü Üzerinde Çalışıyor

Infinix, 160W Hızlı Şarj Adaptörü Üzerinde Çalışıyor

Infinix Logo

Infinix’in yeni şarj adaptörü, piyasadaki en hızlı şarj adaptörü olacak.

Infinix daha çok Nijerya, Mısır ve Endonezya gibi gelişmekte olan pazarlara odaklanan bir akıllı telefon şirketi olmasıyla tanınıyor. Şirket, piyasada çığır açacak endüstri yeniliklerinden ziyade, uygun fiyatlara sağlam özellikli akıllı telefonlar sunması ile bilinmekteydi. Ancak yeni gelişmeye bakacak olursak bu durumun değiştiğini söyleyebiliriz. Öyle ki, XDA Developers, gelecekteki bir cep telefonunda kullanılması amaçlanan Infinix markalı 160W hızlı şarj cihazının bir fotoğrafını paylaştı.

Infinix markalı 160W “Ultra Flash Charge” cihazının görüntüsü aşağıda yer alıyor. Bu görüntü, Infinix’in şu anda piyasadaki diğer Android cihazların çoğundan çok daha hızlı şarjı destekleyen bir telefon üzerinde çalıştığı anlamına da gelebilir. Şu anda piyasayadaki en hızlı şarj desteğine sahip akıllı telefon OnePlus 9 Pro serisi. OnePlus 9 Pro, 65W ile şu anda zirvede yer alıyor ancak Xiaomi’nin Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra serisi 67W’a ulaşarak zirveyi ele geçirebilir.

Infinix 160W Şarj Cihazı

Halihazırda şarj cihazının hangi telefona yönelik olduğu konusunda herhangi bir ayrıntı bulunmamakta. Bununla birlikte, pek yüksek bir ihtimal olmasa da yeni şarj cihazının tablet veya dizüstü bilgisayar gibi bir akıllı telefondan çok daha büyük ve daha fazla güç tüketen bir şey için tasarlanıyor olması da muhtemel. Infinix, kısa bir süre önce Mısır, Endonezya ve Nijerya’da Windows dizüstü bilgisayarları satmaya başladı. Ancak özel grafik kartı olmayan dizüstü bilgisayarlar genelde 160W şarja ihtiyaç duymuyor.

Son olarak, Infinix’in en son MediaTek Helio G95 yonga seti ile 6,95 inç 90Hz LCD ekran barındıran Android 11 sürümlü bir bütçe dostu amiral gemisi telefon Note 10 Pro’yu piyasaya sürdüğünü belirtelim. Bu akıllı telefon, 18W hızlı şarjı destekliyor. Bu nedenle bahsedilen iddialar doğruysa, yeni şarj cihazı Infinix için büyük bir sıçrama olacak.