Anasayfa Haber Testflight Beta Test Aracı macOS İşletim Sistemine Geliyor

Testflight Beta Test Aracı macOS İşletim Sistemine Geliyor

Testflight Beta test aracı macOS işletim sistemi

WWDC 2021 etkinliğinde birtakım açıklamalarda bulunan Apple, Testflight Beta test aracının macOS işletim sistemine geleceğini duyurdu.

Apple, 7 Haziran tarihinde düzenlemiş olduğu lansmanla birlikte Mac cihazların yeni işletim sistemi olan macOS Monterey sürümünü duyurdu. Yeni sürümle beraber birtakım özellikleri de kullanıcılara sunan firma, ayrıca Evrensel Kontrol gibi ekosistem konusunda da bazı yeniliklere imza atmıştı. Aynı zamanda yeni macOS sürümüyle kullanıcılara müjdelerde veren şirket, etkinlik sırasında Testflight Beta test aracının da macOS işletim sistemine geleceğini ifade etti.

Etkinlik esnasında Mac için uygulama geliştirme sürecini daha kolay hale getirmeyi hedefleyen şirket, macOS için bazı yeni geliştirme araçlarına da değindi. Bu doğrultuda yeni Xcode Cloud hizmetinden bahseden teknoloji devi, söz konusu hizmet sayesinde uygulama geliştiricilerinin uygulamalarını Apple ekosistemindeki her cihazda eş zamanlı test edebileceklerini söylüyor.

Buna ek olarak firma, geliştiricilerin uygulamalarını geliştirici olmayan beta test kullanıcıları ile paylaşmasına imkan tanıyan Testflight aracının da macOS işletim sistemine geleceğini müjdeledi. Bildiğiniz gibi bahsi geçen beta test aracı bu zamana kadar sadece iOS’a özeldi.

Ancak şirketin açıklamasına göre artık geliştiriciler, uygulama içi satın alımları ve diğer Mac özelliklerini daha hızlı ve kolay bir şekilde Testflight aracıyla test edebilecekler. Tabi tüm bu yeni özellikler için ne yazık ki macOS Monterey‘nin kararlı sürümünün yayınlayacağı sonbaharı beklememiz gerekiyor.

MacOS Monterey Uyumlu Mac Modelleri

  • iMac (2015 sonu ve sonrası)
  • iMac Pro (2017 ve sonrası)
  • MacBook Air (2015 başı ve sonrası)
  • MacBook Pro (2015 başı ve sonrası)
  • Mac Pro – (2013 sonu ve sonrası)
  • Mac Mini (2014 sonu ve sonrası)
  • MacBook ( 2016 başı ve sonrası)