Anasayfa Haber Blizzard, Battle.net İçin Küresel Arkadaş Listesi Desteğini Başlattı

Blizzard, Battle.net İçin Küresel Arkadaş Listesi Desteğini Başlattı

Blizzard Battle.net

Blizzard, Battle.net için küresel arkadaş listesiyle birlikte dünya çapında daha fazla entegrasyon planlıyor.

Activision Blizzard, Overwatch gibi oyunlarda çapraz platform desteği içeren değişikliklerle aynı zamana denk gelecek şekilde Battle.net için de yeni bir güncelleme yayınladı. Blizzard’ın web sitesinde yayınlanan duyuru ile Battle.net, global bir niteliğe kavuşuyor. Yeni güncelleme ile birlikte, oyuncuların artık Battle.net arkadaşlarıyla iletişim kurmak için bölge değiştirmeye veya halihazırda bulunan bölgesel arkadaş listelerini tek bir sınıfta birleştirmeye ihtiyacı olmayacak.

Battle.net’te yapılan yenilik, kullanıcıların arkadaşlarının hangi bölgede oynadığını ve bu bölgelerde hangi oyunları oynadığını görmelerini sağlıyor. Ayrıca, kullanıcılar artık global arkadaşlarıyla sohbet özelliklerini de etkinleştirebilecek. Güncelleme şu anda, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’nın belirli bölgelerinde kullanıma sunulmuş durumda. Blizzard, Battle.net’in bu güncellenmiş sürümünü “Global Battle.net” olarak adlandırıyor ve platformun erişimini daha da genişletmeyi planlıyor.Blizzard Battle.net

Blizzard platform tasarım yöneticisi Diana Hubbard, “Global Battle.net kullanıma sunulduğunda, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular, ilk kez daha büyük Blizzard ekosisteminde, herhangi bir engel olmadan bir araya gelebilecekler” diyor. Ayrıca, “Bunu yaparak, arkadaşlıklarını, gruplarını ve topluluklarını zahmetsizce genişletebilecekler ve şimdiki ya da gelecekteki epik oyun deneyimlerimiz üzerinde yeni bağlar kurmanın yolunu açabilecekler. Bu sadece ilk adım ve bundan sonra daha iyi olacak” diye de ekliyor.

Son olarak Blizzard’ın, PC ve konsol Overwatch oyuncuları arasında çapraz desteği de aktifleştirdiğini belirtelim. Diğer oyunlar için çapraz platform desteği ve küresel olarak bağlantılı özellikler hakkında önümüzdeki günlerde yeni güncellemelerin geleceğini de ekleyelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi