Anasayfa Haber Mount & Blade 2: Bannerlord Konsollara Geliyor

Mount & Blade 2: Bannerlord Konsollara Geliyor

Mount & Blade 2: Bannerlord konsol

İlk olarak Mart 2020’de Steam üzerinden erken erişime sunulan Mount & Blade 2: Bannerlord, bu yılın sonuna doğru konsollar ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

TaleWorlds Entertainment tarafından geliştirilen ve Prime Matter tarafından da yayıncılığı yapılan Mount & Blade 2: Bannerlord bildiğiniz üzere Mart 2020’de PC için erken erişime açılmıştı. Oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle oynanan Orta Çağ temalı savaş oyununun konsollar için de yayınlanacağı duyuruldu.

Şimdilik, oyunun hangi konsollara geleceği hakkında herhangi bir detay paylaşılmadı. Fakat Summer Game Fest sırasında bazı açıklamalarda bulunan yayıncı firma Prime Matter, oyunun 2021’in sonuna doğru hem PC hem de konsollar için çıkışını gerçekleştireceğini müjdeledi. Böylece Mount & Blade 2: Bannerlord‘un konsollara da geleceği resmiyet kazanmış oluyor.

Ayrıca TaleWorlds Entertainment kurucusu Armağan Yavuz Mount & Blade II: Bannerlord’un erken erişim sürümü hakkında da bazı önemli açıklamalarda bulundu. Oyunun erken erişimin sürecinin oldukça başarılı geçtiğine vurgu yapan Yavuz, oyuncuların ilgisi karşısında büyük şaşkınlık içerisinde olduklarını da dile getirdi.

Oyunun tam sürümü yaklaştıkça ana hedeflerinin Bannerlord’u tüm oyuncular için erişilebilir hale getirmek olduğunu da ifade eden Yavuz, bunun için oldukça sıkı bir çalışma yürüttüklerini de söyledi.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.