Anasayfa Haber Tesla, Araç İçi Oyun Konsolunu Tanıttı

Tesla, Araç İçi Oyun Konsolunu Tanıttı

Tesla Model S Plaid özellikleri

Tesla’nın Model S Plaid lansmanında, araç içi bilgi-eğlence sistemi dikkat çekti.

Tesla’nın yeni elektrikli aracı Model S Plaid’in halka açık lansmanında konuşan şirket CEO’su Elon Musk’a göre, aracın içindeki bilgi-eğlence sistemi artık bir PlayStation 5 kadar güçlü. Tesla’nın yeni modeli, daha hızlı, daha pahalı ve önceki Model S’e göre daha uzun menzile sahip. Ancak araç bunların yanı sıra, bilgi-eğlence sistemindeki geliştirmeler ile de dikkat çekiyor. Elon Musk’a göre araç içi bilgisayar, Cyberpunk 2077 oyununu 60 FPS’de oynatabiliyor.

Tesla’nın araç içi bilgisayarında AMD Navi 23 GPU olduğu düşünülüyor. Bu yeni RDNA2 giriş seviyesi grafik yongası, 2048’e kadar akış işlemcisini ve 8GB GDDR6 VRAM’ı bir araya getiriyor. Yine de Tesla’nın kesin özellikleri doğrulamadığını belirtelim. Bununla birlikte araç, 2200×1300 çözünürlüklü 17 inçlik bir dokunmatik ekrana da sahip. Şirket, araç içinde 10 TFLOP’luk donanım bulunduğunu söylediği bir rapor yayınlamıştı. Ancak bunun ötesinde herhangi bir ayrıntı bulunmuyor. Kullanılacak olan yeni sistemin CPU’su da henüz açıklanmadı. Ancak, oyunun minimum gereksinimlerine baktığımızda i7-4790 veya Ryzen 3 3200G olduğunu görüyoruz. Bu nedenle yeni araçtaki CPU, bu ikisinden de daha yüksek seviyede bir CPU olabilir.

Model S Plaid Araç İçi Bilgisayar

Etkinlikte ayrıca, Tesla markalı bir oyun kumandası da tanıtıldı. Tesla markalı oyun kumandasının tuş konfigürasyonu, PlayStation oyun kumandasına oldukça benziyor. Bununla birlikte aracın ön panelinin yolcu tarafında bulunan standart bir Xbox One pedi de dikkat çekiyor. Araç tüm bu teknolojik ve teknik özellikleri ile birlikte 122.990 $’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Son olarak, Model S Plaid’in lansmanını aşağıdaki videodan izleyebileceğinizi belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi