Anasayfa Haber Yeni Intel DG1 Harici Ekran Kartı Görüntülendi

Yeni Intel DG1 Harici Ekran Kartı Görüntülendi

Yeni Intel DG1 Ayrık GPU
GUNNIR DG1 Blue Halberd

Yeni Intel DG1 harici ekran kartı modeli Çinli OEM üreticisi Gunnir’in internet sitesinde görüntülendi.

Intel, Iris XE grafik işlemcisini aylar önce tanıttı, ancak bu ekran kartını şu ana kadar birkaç OEM ve grafik kartı üreticisi ürünleri için benimsedi. Bu hafta da VideoCardz, Gunnir’ın D-Sub (VGA) çıkışına sahip olan Intel DG1 GPU’lu ekran kartını gözler önüne serdi.

Çinli OEM üreticisi Gunnir’ın resmi internet sayfası üzerinden listelenen model, HDMI 2.0 ve bir adet D-Sub çıkışına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca OEM üreticisinin web sayfasında görüntülenen Gunnir Lanji DG1 modelinin, 80 yürütme birimi (640 çekirdek) ile DG1 GPU’ya sahip olduğunu da gözlemliyoruz. Bunun yanı sıra Gunnir Lanji DG1 modelinin 1.2 GHz temel saat hızında çalıştığı ve bu değerin 1.5 GHz’e kadar yükseltilebileceği de söyleniyor.

DG1 GPU’lu ekran kartının 128-bit 4 GB LPDDR4X VRAM ile beraber geldiğini, PCI Express 4.0 arabirimini bünyesinde barındırdığını ve 30 TDP değerine de sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca, DG1’in sadece Intel’in 9. ve 10. Nesil Core işlemcileriyle ve B460, H410, B365 ve H310C anakartlarıyla uyumlu olduğunu da hatırlatalım.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.