Anasayfa Haber 6. Nesil Yeni iPad Mini Modelinin Tasarımı Sızdırıldı

6. Nesil Yeni iPad Mini Modelinin Tasarımı Sızdırıldı

Yeni iPad Mini tasarımı

Yakın zaman içerisinde tanıtılacağı ön görülen yeni iPad Mini modelinin tasarımı sızdırıldı.

Halihazırda satışta olan iPad Mini modeli, bildiğiniz gibi yeni iPad Air ve iPad Pro modellerine kıyasla biraz eski görünüyor. Fakat Apple’a yakınlığıyla bilinen kaynakların servis ettiği bilgilere göre, Cupertinolu teknoloji devinin 6. nesil yeni iPad Mini modeliyle beraber özellikle tasarım konusunda ciddi güncellemelere imza atacağı söyleniyor.

Sektörün güvenilir kaynaklarından biri olan Jon Prosser tarafından servis edilen taslak görselleriyle birlikte, yeni iPad Mini modelinin nasıl görüneceği hakkında fikir sahibi oluyoruz.

Sızdırılan görselleri inceleyecek olursak, 6. nesil iPad Mini modelinin tasarım açısından yeni iPad Air‘ı andırdığına şahit oluyoruz. 206.3 x 137.8 x 6.1 mm ölçülerine ev sahipliği yapacağı ifade edilen model düz kenarlarının yanı sıra keskin hatları ve ince ekran çerçeveleriyle de ön plana çıkıyor.

6. nesil iPad Mini modelindeki en büyük değişim de Touch ID kısmında karşımıza çıkıyor. Yeni nesil modelle birlikte Touch ID sensörünü kaldıracağı ileri sürülen Apple’ın, parmak izi okuyucusunu da iPad Air modelinde olduğu gibi güç butonuna entegre edeceği belirtilmiş.

Bunun yanı sıra cihazın bir dikkat çeken diğer yeniliğinin de Type-C bağlantı noktası olduğu söyleyebiliriz. Sızdırılan taslak görsellerinde görebildiğimiz kadarıyla Lightning girişi yerini Type-C bağlantı noktasına bırakıyor.

Yayınlanan bir diğer raporda da yeni nesil iPad Mini modeliyle Apple’ın, 3. nesil Apple Pencil‘ı da piyasaya süreceğini iddia ediliyor. Aynı zamanda yeni nesil Apple Pencil’ın da önceki nesil modellere kıyasla biraz daha küçük boyutlara ev sahipliği yapacağı da paylaşılan bilgiler arasında.

Bunun haricinde paylaşılan raporda yeni nesil iPad Mini’nin teknik özelliklerine de kısaca değiniliyor. Yeni nesil iPad Mini’nin gelişmiş hoparlör sistemini de beraberinde getireceğini ifade eden kaynaklar, 6. nesil modelin 5G destekli Apple A14 Bionic işlemcisinden güç alacağını dile getiriyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.