Anasayfa Haber STALKER 2 Çıkış Tarihi ve Oynanış Videosu Yayınlandı

STALKER 2 Çıkış Tarihi ve Oynanış Videosu Yayınlandı

STALKER 2 çıkış tarihi

Oyuncular tarafından dört gözle beklenen STALKER 2 çıkış tarihi resmi olarak açıklandı.

STALKER 2 çıkış tarihi ve oynanış videosu Xbox’ın E3 2021 etkinliğinde yayınlandı. Ukraynalı stüdyo GSC Gameworld’un Unreal Engine 4 oyun motoruyla geliştirdiği yeni STALKER oyunu 28 Nisan 2022 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

E3 2021 sırasında yayınlanan oynanış videosunu inceleyecek olursak, bizleri oldukça gergin ve etkileyici bir atmosfer karşılıyor. Unreal Engine 4’ün tüm nimetlerinden yararlanan yeni STALKER oyunu, Işın İzleme (Ray Tracing) gibi son grafik teknolojilerine de ev sahipliği yapacak.

Bunun yanı sıra ilk kez seride kıyamet sonrası bir açık dünyayı da oyunculara sunacak olan yetkililer, açık dünya hakkında detaylı bilgileri oyuncularla paylaşmaktan çekinseler de söz konusu bu açık dünyanın oldukça büyük olacağına da özellikle dikkat çektiler.

Ayrıca geliştirici stüdyo E3 2021 sunumu sırasında yaşayan bir dünya simülasyon sistemi olan A-Life’ı da tanıttı. A-Life 2.0 adlandırılan sistem söylenenlere göre dünyanın durumunu, karakterlerin ve mutantların davranışlarını kontrol edecek ve Zone‘u daha canlı hale getirecek.

Geliştirilen bu sistem sayesinde de oyuncular STALKER 2’nin açık dünyasında birbirinden farklı sayısız olaya şahit olacaklar. Aynı zamanda açık dünyada oyuncuların görmediği bazı olaylarda yaşanacak. Kısacası yeni STALKER oyununda bizleri gerçekten yaşayan bir açık dünya bekliyor. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan sizleri STALKER 2 oynanış videosu ile baş başa bırakalım.

STALKER 2 Oynanış Videosu E3 2021

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.