Anasayfa Haber Windows 10 Desteği 2025’te Sona Eriyor

Windows 10 Desteği 2025’te Sona Eriyor

Windows 10 desteği ne zaman sona erecek

Microsoft, Windows 10 için resmi desteğin 2025 yılında sona ereceğini açıkladı.

Microsoft, 24 Haziran tarihinde Windows’un yeni sürümünü tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni Windows sürümü için geri sayım devam ederken, Microsoft cephesinden Windows 10 desteği hakkında resmi bir açıklama geldi.

Microsoft, 2015 yılında Windows 10’u ilk duyurduğunda bu sürümün son Windows sürümü olacağını belirtmiş ve artık Windows 10 üzerinden devam edeceklerini ifade etmişti. Ancak, firma kısa bir süre önce yeni nesil Windows sürümünü müjdelemiş ve 24 Haziran’da da yeni işletim sistemini tanıtacağına işaret etmişti.

Yeni nesil Windows sürümü heyecanla beklenirken, Windows 10 için desteğin ne zaman sona ereceği açıklandı. Windows 10’un yaşam döngüsü sayfasını güncelleyen yazılım devi, 14 Ekim 2025‘te Windows 10’a sağladıkları desteğin sona ereceğini duyurdu. Şirketin açıklamasına göre desteği sona erecek olan Windows 10 sürümleri de Home, Pro, Enterprise ve Educations şeklinde sıralanıyor.

Windows 10 desteği

Microsoft’un Bu Hamlesi Windows 11’in mi Habercisi?

Microsoft’un bu hamlesi son zamanlarda gündemi bir hayli meşgul eden Windows 11 iddiaları daha da güçlendirdi. Hatırlayacağınız üzere, şirket geçtiğimiz hafta 24 Haziran’da yapılması planlanan ve yalnızca Windows’a yönelik yeniliklerden bahsedilecek olan “Sırada Ne Var?” etkinliğini duyurmuştu.

Bu etkinliğin duyurusunda kullanılan logoda Windows 11’i işaret eden firma aynı zamanda resmi YouTube hesabından Windows 95, Windows XP ve Windows 7 işletim sistemlerinin başlangıç seslerini içeren bir video da yayınlamıştı. Yayınlanan bu videonun tam 11 dakika uzunluğunda olması da şirketin acaba “Windows 11’e atıfta mı bulundu?” iddialarını gündeme getirmişti.

Tabii, tüm bunlar şimdilik bir varsayımdan ibaret. Ne yazık ki bu iddiaların doğru olup olmadığını öğrenmemiz için 24 Haziran tarihini beklememiz gerekiyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.