Anasayfa Haber Diablo 2: Resurrected, Eylül Ayında PC ve Konsollara Geliyor

Diablo 2: Resurrected, Eylül Ayında PC ve Konsollara Geliyor

Diablo 2 Resurrected çıkış tarihi

Diablo 2: Resurrected çıkış tarihi nihayet açıklandı. Blizzard’ın duyurusuna göre söz konusu oyun Eylül ayında PC ve konsollara gelecek.

Vicarious Visions tarafından geliştirilen Diablo 2 Resurrected ilk olarak BlizzConline etkinliğinde duyurulmuştu. Bugün de düzenlenen E3 2021 konferansında merak edilen Diablo 2 Resurrected çıkış tarihi açıklandı. Blizzard tarafından yapılan açıklamada Diablo 2’nin Remastered versiyonunun 23 Eylül‘de Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X platformları için çıkış yapacağı bildirildi.

Oyun dünyanın efsanevi yapımlarından biri olan Diablo 2’nin Remastered sürümü olarak karşımıza çıkan yapımda oyuncular, tek bir tuşla orijinal ve yenilenmiş grafikler arasında hızlı bir şekilde geçiş yapabilecekler. Böylece remastered yapımı oynayan oyuncular aynı anda güzel bir nostalji de yaşayabilecekler.

Bunlara ek olarak Diablo 2 Resurrected’ın E3 2021 fragmanında da bizleri oyunla ilgili bazı teknik detaylar karşılıyor. Fragmanda da görebileceğiniz gibi geliştirici stüdyo Vicarious Visions, söz konusu oyunda yenilenen grafiklerin haricinde, yenilenmiş animasyonlara ve büyü efektlerine de yer veriyor.

Bu açıdan oyunculara güzel bir deneyim sunmayı hedefleyen yapımcı firma ayrıca orijinal oyunda yer alan sinematik sahnelerin de sil baştan tasarlandığına da yeniden dikkat çekiyor.

Diablo 2 Resurrected fiyatı
Diablo 2 Resurrected fiyatı

Hali hazırda ön siparişte olan oyunun fiyatı da belli oldu. Battle.net üzerinden satın alınabilen oyunun fiyatı da 39.99 Euro olarak listeleniyor. Bunun haricinde Blizzard oyunculara Diablo 2: Resurrected, Diablo 3 Eternal Collection ve Diablo 3 için bazı kozmetik ürünlerini içeren Diablo Prime Evil Collection’ı da 59.99 Euro‘luk etiket fiyatıyla sunuyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.