Anasayfa Haber Galaxy S21 FE Lansmanı Ertelenmiş Olabilir

Galaxy S21 FE Lansmanı Ertelenmiş Olabilir

Samsung Galaxy S21 Fe özellikleri

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S21 FE’nin çıkış tarihi gecikmeye uğruyor.

Samsung’un, Ağustos 2021’de Galaxy S21 FE, Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 olmak üzere üç yeni akıllı telefonu piyasaya sürmesi bekleniyordu. Ancak görünen o ki Galaxy S21 FE lansmanı birkaç ay gecikebilir. Ortaya çıkan raporlar, lansmanda yaşanan gecikmenin nedeni olarak kritik bileşen eksikliğine işaret ediyor.

Şirket, Güney Kore’de ortaya çıkan çok sayıda rapora göre, pil sıkıntısı nedeniyle Galaxy S21 FE’nin üretimini durdurmak zorunda kaldı. Yeni akıllı telefonun birincil pil tedarikçisi LG Enerji Çözümleri şirketiydi ancak şirket, birkaç yapım sorunu ile karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine, ikinci tedarikçi olarak Samsung SDI eklendi ancak ilk olarak üretim onayı alınması gerekiyor. Bu onay süreci, telefonun lansmanını geciktiren temel etkenlerden biri. Başka bir rapora göre ise telefonun piyasaya sürülmesindeki gecikmenin ana sebebi, 5nm Snapdragon 888 yongalarının eksikliği.

Bloomberg, ortaya çıkan raporlardaki iddialar ile ilgili fikir sahibi olmak amacıyla Samsung Electronics şirketine durumu sordu. Şirket ise henüz yayınlanmamış bir ürünün ayrıntılarını tartışamayacaklarını ancak üretimin askıya alındığına dair iddialar ile ilgili henüz hiçbir şeyin belirlenmediğini söylüyor. Bu açıklamalara baktığımız zaman, iddiaların pek de asılsız iddialar olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü, şirket iddiaları reddetmek yerine iddialar ile ilgili net bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Bu doğrultuda yeni amiral gemisi akıllı telefonun lansmanının 1-2 ay ertelenebileceğini söylemek mümkün.

Son olarak, Galaxy S21 FE ile ilgili teknik detayların da geçtiğimiz günlerde ortaya çıktığını belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi