Anasayfa Haber Xiaomi, Yeni Mi TV Modelini Tanıttı

Xiaomi, Yeni Mi TV Modelini Tanıttı

Xiaomi Mi TV Masters Series OLED TV

Xiaomi, yeni OLED ekranlı Mi TV modelini tanıtıyor.

Xiaomi, Weibo’da OLED ekranlı yeni bir Mi TV modelinin lansmanını yaptı. Lansmanda, yeni model hakkında somut ayrıntılar yer almasa da, tahminlere göre paylaşılan Mi TV, şirketin yeni nesil OLED TV’si olabilir. Xiaomi, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında OLED ekranlarla Mi TV Lux serisini tanıtmıştı. Şimdi ise yeni bir OLED ekranlı Mi TV piyasaya sürülecek olabilir.

Xiaomi’nin Mi TV genel müdürü Weibo’da yaptığı paylaşımda, iki farklı TV setini kullanıcılara sunuyor. Yönetici, takipçilerden bu modellerin ne olduğunu bulmalarını istemekte. Bu da yeni Mi TV’nin lansmanı için merak uyandırmak amaçlı bir pazarlama tekniği olarak yorumlanabilir. Paylaşılan görüntüler, Xiaomi’nin akıllı TV portföyünde sırada ne olduğu hakkında net bir ayrıntı sağlamıyor. Ancak yine de Mi TV’nin OLED ekranlı yeni bir modelinin piyasaya sürüleceği konusunda artık bilgi sahibiyiz.

Mi TV Lansman

Şirket, genel olarak Mi TV serisinde, kullanıcıların bir OLED panelinden elde ettiği yüksek kontrast oranını ve canlı renkleri sağlamayan çok daha uygun fiyatlı LED paneller kullanıyor. Şirket geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Mi TV Lux Transparent Edition modelini piyasaya sürmüştü. Modelin fiyat etiketi ise 7.195 dolar olarak belirlenmişti. Piyasaya sürülecek yeni Mi TV’lerin, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Mi TV’lerden daha ucuz bir fiyat etiketine sahip olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Son olarak, şirketin yeni modeli tam olarak ne zaman piyasaya sürmeyi planladığı konusunda da herhangi bir bilginin bulunmadığını belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi