Anasayfa Haber Rainbow Six Siege, DLSS Desteği Aldı

Rainbow Six Siege, DLSS Desteği Aldı

NVIDIA DLSS desteği artık Rainbow Six Siege için de mevcut.

Rainbow Six Siege, görsel kaliteden ödün vermeden performansı büyük ölçüde iyileştirmeyi amaçlayan NVIDIA DLSS‘i artık resmi olarak destekliyor. Ubisoft 3D Programcısı Anthony de Rochefort, “Rainbow Six Siege’da anlık tepkiler, kazanmak ve kaybetmek arasında belirleyici olabilir. NVIDIA DLSS, maksimum performansa ve görüntü kalitesine sahip olmanızı sağlıyor. Böylece görüş alanınızda her zaman zafer elde edebileceksiniz” diyerek teknolojiyi duyurdu.

NVIDIA’ya göre Rainbow Six Siege’ın performansı, getirilen NVIDIA DLSS Performans Modu ile 4K ve maksimum ayarlarda %50’nin üzerinde artış gösterecek. Aşağıda görüntüsü bulunan testlerde de görebileceğimiz üzere tüm GeForce RTX ekran kartları, bu ayarlarla 100 FPS’i geçme yeteneğine sahip oluyor. Ancak, Rainbow Six Siege’deki DLSS desteğinin yalnızca Vulkan API’sinin kullanımında aktif olduğunu da belirtelim.

NVIDIA DLSS Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege’de NVIDIA DLSS’i Etkinleştirme

  • En son GeForce Game Ready sürücüsünü indirin.
  • Ubisoft Connect istemcisinden Rainbow Six Siege North Star güncellemesini indirin.
  • Güncellemeyi yükledikten sonra, Seçenekler ve Grafikler yolunu takip ederek NVIDIA DLSS‘i etkinleştirin.
  • Son olarak NVIDIA DLSS kalite seviyesini seçin.

NVIDIA, sitesinde yaptığı bilgilendirmede, 1920×1080 ve 2560×1440 çözünürlükleri için Kalite Modu’nu, 3840×2160 için ise Performans Modu’nu öneriyor. Ayrıca, örneklerde verilen çözünürlüklerden farklı bir çözünürlüğe sahip kullanıcılar için de örneklerdeki çözünürlüklere yakın olan seçeneği seçmelerini söylüyor. Bunların haricinde NVIDIA, kullanıcıların seçenekler menüsünde, NVIDIA Reflex ayarını da aktifleştirebileceğini belirtmekte.

Son olarak, NVIDIA’nın DLSS desteği ile ilgili yayınladığı fragmanı hemen aşağıdan izleyebileceğinizi belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi