Anasayfa Haber Apple, Yeni Bir Apple Watch Modeli Üzerinde Çalışıyor

Apple, Yeni Bir Apple Watch Modeli Üzerinde Çalışıyor

Yeni Apple Watch modelleri

Apple, Apple Watch’un yeni modeline ek işlevler eklemeyi planlıyor.

Apple’ın, ilkinin bu yıl Apple Watch Series 7 olarak piyasaya sürülmesi beklenen yeni bir Apple Watch modeli üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bloomberg’de yer alan habere göre, yeni giyilebilir cihaz daha hızlı bir işlemci, gelişmiş kablosuz bağlantı ve güncellenmiş bir ekrana sahip olacak. Ayrıca şirketin, ekranı ön kapağa yaklaştırmak için yeni bir laminasyon tekniği kullanan, daha ince ekran çerçeveli modelleri test ettiği de bildiriliyor. Bununla birlikte Series 7, önceki serilere göre biraz daha kalın olabilir. Ancak bu fark, gözle görülür derecede olmayacak.

Apple’ın yeni giyilebilir cihazına yapılan güncellemelerin, bir vücut ısısı sensörünü de içermesi bekleniyordu. Geçmişte ortaya çıkan söylentiler, yeni modellerde bu sensörü de görebileceğimiz yönündeydi. Ancak kaynaklar, bu özelliğin 2022 güncellemesinde piyasaya sürülmesinin daha muhtemel olduğunu söylüyor. Bu nedenle, bahsi geçen özelliği görebilmek için bir sene daha beklememiz gerekmekte. Yine de yeni modelin, kan şekeri ölçümü yapabilmek için yeni bir sensörle gelme ihtimali de bulunuyor.

Apple Watch Kan Şekeri

Tüm bunların haricinde Apple’ın, 2022 yılında giriş seviyesi Apple Watch SE’nin halefini piyasaya süreceği ve ekstrem sporcuları hedef alan yeni bir model tanıtacağı da bildiriliyor. Şirketin piyasaya sürülmesi beklenen yeni akıllı saatinin ismi olarak ise “Macera” veya “Kaşif” düşünülüyor. Yeni model, açık hava meraklıları için tasarlanmış bir model olması bakımından dikkat çekici. Bu yönüyle Apple, Casio ve Garmin gibi şirketlerin benzer modelleriyle rekabet etmeyi hedefliyor.

Son olarak, Apple Watch Series 7’nin resmi çıkış tarihinin henüz belli olmadığını belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi