Anasayfa Haber Spotify Greenroom, Clubhouse’a Rakip Oluyor

Spotify Greenroom, Clubhouse’a Rakip Oluyor

Spotify Greenroom

Spotify, bazı ekstralar sunduğu Greenroom özelliği ile Clubhouse karşısına çıkıyor.

iOS platformundan sonra Android için de gelmesi ile kullanıcı tabanını genişleten Clubhouse karşısına şimdi bir rakip de Spotify çıkarttı. Spotify Greenroom özelliği platformda Clubhouse benzeri bir deneyim sunuyor.

Greenroom Özelliği Neler Sunuyor?

Spotify, Clubhouse’dan farklı olarak sıfırdan bir şey getirmiyor. Şirket, spor odaklı Locker Room uygulamasını şu anda resmi olarak Greenroom olarak bilinen şeye dönüştürmek için çok çalıştı. Uygulama hem iOS hem de Android’de mevcut durumda ve 135’ten fazla pazardan erişime açık.

Clubhouse gibi Spotify Greenroom da size canlı bir ses deneyimi sunuyor ve kullanıcılar canlı oda sohbetine ev sahipliği yapma veya katılma olanağına sahip oluyor. Mevcut Spotify kimlik bilgilerinizi kullanarak Greemroom’a katılmak da mümkün. Spotify ayrıca, konuşmaları kaydetme özelliğini de içermesi ile ayrılıyor. Ek olarak, kullanıcıların istedikleri zaman katılımcıları sınırlayabilmelerini sağlayan sohbet kontrolleri de bulunuyor.

Şu anda Greenroom bir gruba katılmanıza, yaklaşan odaları aramanıza, bir odaya katılmanıza ve odalar oluşturmanıza olanak tanıyor. Spotify, formatı geliştirmeye ve bu platforma yeni özellikler ve herkesin tartışabileceği daha fazla konu getirmeye devam edeceğine de söz vermiş.

Şirket ayrıca, canlı ses yaratıcılarının çalışmalarından para kazanmalarına yardımcı olacak bir Yaratıcı Fonu da başlatıyor. Kaydolduktan sonra, içeriği tüketiminize ve odalarınıza kaç kişinin geldiğine bağlı olarak ödemeler yapılacak.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.