Anasayfa Haber Windows 11, Yenilenmiş Pencere Denetim Seçenekleri Sunacak

Windows 11, Yenilenmiş Pencere Denetim Seçenekleri Sunacak

Windows 11 yenilenmiş pencere denetim seçenekleri

Microsoft, Windows 11 ile beraber yenilenmiş pencere denetimlerini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Windows 11 işletim sistemi geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde sızdırılmış ve yeni sürümle beraber ne gibi yeniliklerin bizleri beklediği ortaya çıkmıştı. 24 Haziran’da tanıtılacak olan Windows 11 merak edilirken, son paylaşılan raporla birlikte yeni Windows’un bir özelliği daha gözler önüne serildi.

Yeni Windows sürümünün sızdırılan ilk sürümünden elde edinilen bilgilere göre, Windows 11’in yenilenmiş pencere denetim seçenekleriyle beraber geleceğini görüyoruz. Bildiğiniz üzere Microsoft, Windows 10 ile beraber Windows Snap olarak adlandırılan bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde yazılım devi kullanıcıların fare, klavye ve Snap Assist’i kullanarak masaüstünde açık olan pencereleri yeniden düzenlememize olanak sağlamıştı.

Windows 11 pencere denetimi
Windows 11 pencere denetim seçenekleri

Şimdi de Windows 11 ile beraber yenilenmiş pencere denetimlerini kullanıcılara sunacak olan şirket, böylece masaüstünde birçok uygulamayı aynı anda daha rahat bir şekilde kullanmamızı hedefliyor.

Bu özellikte hemen aşağıdaki videodan görebileceğiniz gibi oldukça basit bir şekilde çalışıyor. Bahsi geçen bu pencere denetimlerine erişmek için tek yapmanız gereken, fare imlecinizi açık olan bir pencerenin büyütme butonunun üzerine getirmek. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra da sizleri önceden hazırlanmış olan bazı pencere düzenleri karşılayacak. Açılan bu pencere denetimi sekmesinden de mevcut pencerenin masaüstünün hangi konumuna ve nasıl bir şekilde taşınacağını seçebileceksiniz. Böylelikle masaüstünün birçok bölgesine hakim olabileceksiniz.

Windows 11 Pencere Denetim Seçenekleri

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.