Anasayfa Video Asus ROG Flow X13 – XG Mobile Dizüstü Bilgisayar İncelemesi

Asus ROG Flow X13 – XG Mobile Dizüstü Bilgisayar İncelemesi

Asus ROG Flow X13 dizüstü bilgisayar ve XG Mobile ekran kartı adaptörü kombosunu yakından inceledik, performanslarını test ettik.

Asus ROG Flow X13 piyasadaki en hafif ve ince bilgisayarlardan biri olarak tanımlanabilir. Yeni nesil AMD işlemciyle donatılan bu dizüstü bilgisayar kullanıcılara çok küçük bir gövdede çok ciddi bir performans vaat ediyor.

Ancak esas performans sıçraması beraberinde gelen XG Mobile ekran kartı adaptörüyle birlikte yaşanıyor. Asus bu taşınabilir ekran kartı adaptörünün içine yeni nesil Nvidia RTX 3080 modelini yerleştirmiş.

Flow X13 tek başına günlük ihtiyacı fazlasıyla karşılayabilecek kapasitede. Ancak XG Mobile ekran kartını da bağlayarak çalıştırdığınızda, 4K oyun oynatabilecek ya da video render işlerinde kullanılabilecek ek performansa fazlasıyla ulaşıyor.

Asus bu ikiliyi istenirse rahatça büyük bir monitöre bağlayarak kullanabileceğiniz şekilde tasarlamış. Böylece istendiğinde bir masaüstü sistemin tüm avantajlarına da ulaşmak mümkün olabiliyor. Bu kombonun detaylı incelemesini ve değerlendirmemizi videoda bulabilirsiniz. İyi seyirler!

M.Berker Güngör 1997 yılında Level dergisinin kurucu editörü olmuştur, Herkes için Bilgisayar ile Türkiye'de 500.000 aylık satış rakamına ulaşan ilk popüler bilgisayar eğitimi dergisini hazırlamış, Chip dergisinin ilk günlerinde, IT Business'ta emek vermiştir. Technopat'ı kurmadan önce son olarak PC Magazine Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yürütmüştür. Köklü yayıncılık ve bilişim kariyerini Technopat'ta "Boss" olarak sürdürmektedir...