Anasayfa Haber NVIDIA GeForce 471.11 WHQL Yayınlandı

NVIDIA GeForce 471.11 WHQL Yayınlandı

NVIDIA GeForce 471.11

NVIDIA GeForce 471.11, Doom Eternal ışın izleme ve daha fazlası için destek sağlıyor.

NVIDIA, GeForce 471.11 daha fazla oyuna ray tracing (ışın izleme) ve DLSS desteği getirmeye odaklanmış bir sürücü olarak öne çıkıyor. Son oyunlar arasında ise Doom Eternal, Rust, Lego Builder’s Journey ve Escape From Tarkov gibi başlıklar yer alıyor. Sürücü ayrıca, Windows 10 Mayıs 2021 Güncellemesi ve F1 2021 desteğini beraberinde getiriyor.

Bu arada ek performans için NVIDIA DLSS ile birlikte ışın izleme özelliklerini taşıyan Doom Eternal güncellemesi 29 Haziran tarihinde çıkış yapacak. Ayrıca Escape From Tarkov, düşük sistem gecikmesi için yakında Nvidia Reflex’in uygulandığını görecek. LEGO Builder’s Journey için ışın izlemeli efektler ve DLSS desteği de Steam’de yayınlanıyor. Rust, önceki bir güncellemede zaten Reflex desteği almıştı ve 1 Temmuz’da ise DLSS aktif hale gelecek. DLSS desteği, Proton üzerinden Linux’ta Vulkan API çalıştıran oyunlara da ulaşıyor ve DirectX desteğinin bu sonbaharda gelmesi planlanıyor.

GeForce Experience uygulaması da şirkete göre bazı revizyonlardan geçmiş durumda. FPS Sayacı, Tek Tıkla Otomatik GPU Ayarı, Serbest Stil filtreleri ve HDR Ekran Görüntüsü Yakalama özelliklerinin geliştirildiği ifade ediliyor. G-Sync uyumlu monitörler listesi ise AOC AG274US4R6B ve AG254FWG8R4, ASUS VG28UQL1A ve LG 32GN650/32GN63T ile genişliyor. Her zaman olduğu gibi çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler de sürücüyle kullanıcılarla buluşturuluyor.

Güncel ekran kartı sürücüsünü GeForce Experience uygulamasından yüklemeniz mümkün. Ek olarak, NVIDIA GeForce 471.11 sürücüsü için NVIDIA web sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.