Anasayfa Haber Samsung MWC 2021 Etkinliği İçin Tarih Belli Oldu

Samsung MWC 2021 Etkinliği İçin Tarih Belli Oldu

Samsung MWC 2021

Samsung, MWC 2021 etkinliğindeki canlı yayını için 28 Haziran tarihine gün verdi.

Samsung, geçmiş yıllarda Barselona’daki yıllık Mobil Dünya Kongresi (MWC)‘nde yeni ürünlerini sergilemiş ancak geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle bu fırsata sahip olamamıştı. Şimdi ise Samsung, bu yıl gerçekleştireceği MWC 2021 canlı etkinliği için tarih verdi.

Samsung, Şubat 2020’deki Galaxy S20 etkinliğinden bu yana yüz yüze bir lansman etkinliği düzenlemedi. Şirket ayrıca oldukça erken bir zamanda MWC 2021’de şahsen bulunmayacağını doğrulasa da MWC 2021 canlı sanal etkinliğinde boy gösterecek.

MWC 2021 için canlı yayın sırasında görmeyi bekleyebileceğimiz şeyler hakkında bugün bazı ayrıntılar sağlandı. Buna göre şirket, bağlantılı cihazlardan oluşan Galaxy ekosisteminin insanların hayatlarını nasıl zenginleştirdiğini gösterecek. Bu nedenle, muhtemelen Nesnelerin İnterneti ile ilgili bazı duyurular olacak. Ayrıca Samsung, “akıllı saatlerin geleceği için vizyonunu” da açıklayacak.

Bu ayın başlarındaki Google I/O sırasında Samsung’un bir sonraki akıllı saatlerinin Google ile oluşturulmuş yeni birleşik Wear platformunu çalıştıracağı zaten doğrulanmıştı. Yaklaşan akıllı saatler Samsung’un Tizen platformunu çalıştırmayacak.

Belki etkinlikte platformun geliştiricilere sunduğu fırsatlar ve kullanıcılar için güçlendireceği yeni deneyimler hakkında daha fazla bilgi de edinebiliriz. Galaxy Watch 4’ün bu aşamada tanıtılması ise pek olası değil. Akıllı saatin Ağustos ayında Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Etkinliği 28 Haziran tarihinde TSİ 20:15’te YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.