Anasayfa Makale Resmi Windows 11 Tanıtımı Canlı Yayını

Resmi Windows 11 Tanıtımı Canlı Yayını

windows 11

Windows 11 işletim sistemini Microsoft’un 24 Haziran 18:00’da resmen tanıtması bekleniyor. Etkinlik gerçekleşirken canlı yayında Microsoft’un anlattıklarını paylaşıp yorumluyoruz…

Windows 11, Microsoft’un uzun süren Windows 10 döneminin ardından gelmesini beklediğimiz bir sürüm güncellemesi. Özellikle görsel yenilikler dikkat çekse de arkaplanda nelerin değiştiğini herkes merak ediyor.

Aslında etkinlikten önce internete sızan Windows 11 sürümünü canlı yayında kurduk, denedik, Windows 10 – Windows 11 farklarına baktık, oyun oynadık ve mavi ekran bile aldık. Ancak elbette erken sürüm ile resmi sürüm arasında da farklar bekliyoruz. Adı sızıntıdaki gibi Windows 11 olacak mı bunu bile resmi onay ile öğrenmek mümkün olacak.

Microsoft’un özellikle ayarlar menülerinde eski sürümlerden kalma ek ayarları sağ tarafa atmayı bırakıp derli toplu sunduğu bir sürüm tanıtılmasını bekliyoruz. Ayrıca Windows altındaki Linux yetenekleri, Home ve Professional sürüm farkları da diğer merak ettiğimiz noktalar. Zira Pro içim TPM 2.0 şartı olması gibi tartışmalı bazı detayları yorumlarda sıkça gördük.

Elbette Windows 11 resmen tanıtılırsa ve 11 ismiyle tanıtılırsa Microsoft’un daha önceki sürüm isimlendirmesiyle ilgili açıklamalarını da güncellemesi gerekecek. Bakalım neler olacak!

1999'da dergi editörü olarak başlayan yolculuk Technopat Genel Yayın Yönetmeni olarak devam ediyor. #Teknoloji #video #sosyalmedya #rpg #android #kahve sever. [email protected]