Anasayfa Haber Windows 10 Kullanıcıları Windows 11’e Ücretsiz Geçecek

Windows 10 Kullanıcıları Windows 11’e Ücretsiz Geçecek

windows 11 karanlık mod

Microsoft, bugün duyurduğu Windows 11’e geçişlerin Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz olacağını duyurdu.

Microsoft, saat 18:00’de gerçekleştirdiği canlı yayınla birlikte yeni işletim sistemi Windows 11’i duyurdu. Uzun zamandır üzerinde konuşulan yeni Windows’un sistem gereksinimleri netleşirken, kullanıcıların aklında olan bir mesele de ücretsiz sunulup sunulmayacağıydı.

windows 11 ücretsiz

Microsoft, duyurunun ardından web sitesini güncelledi ve Windows 11’in belirli Windows 10 lisansı sahiplerine ücretsiz olarak dağıtılacağını doğruladı. Yani mevcut Windows 10 lisansı olan kullanıcılar Windows 11’e ücretsiz olarak geçiş yapabilecek.

Böylece Single Language sürümler dahil olmak üzere Windows 10 Home, Pro gibi sürümlerin lisansına sahip kullanıcılar, Windows 11 yayınlandığında, tıpkı Windows 10’a geçişte olduğu gibi bir bildirim alacak ve bilgisayarını yükseltebilecek.

2000'li yılların başında Pentium 4 2.4 GHz bilgisayarı sayesinde teknoloji ile buluşan Asım, 128 MB RAM ile savaşarak günümüze kadar gelmeyi başarmış. 2013'ten bu yana Technopat Sosyal'de deneyimlerini aktaran yazarımız, şimdilerde haber ve makaleleriyle bizimle.