Anasayfa Haber TCL’nin Giyilebilir Ekranları, Temmuz Ayında Satışa Sunulacak

TCL’nin Giyilebilir Ekranları, Temmuz Ayında Satışa Sunulacak

TCL Giyilebilir Ekran 2

TCL’nin giyilebilir ekran gözlükleri, Temmuz ayında Avustralya’da kullanıcılarla buluşuyor.

TCL, giyilebilir ekran konseptini birkaç yıldır tanıtmaktaydı. Bu yılın başlarında gerçekleştirilen CES etkinliğinde, giyilebilir ekranların nasıl olacağına dair ilk izlenimleri edinmiştik. Şirket şimdi, giyilebilir ekranın Temmuz ayında Avustralya’da 680 $ fiyat etiketine sahip olarak satışa çıkacağını ve devamında daha fazla pazara da ulaşacağını söylüyor.

TCL, yeni giyilebilir ekranına NxtWear G adını vermiş. Şirketin ısrarla üzerinde durduğu konu ise giyilebilir ekranın mevcut konfigürasyonunun, bir VR veya AR cihazı olmadığı. Cihaz, 140 inç ekrana bakma efekti veren iki adet 1080p Micro OLED panel ile mobil cihazlar veya dizüstü bilgisayarlar için harici bir ekran görevi görüyor.

TCL Giyilebilir Ekran

Giyilebilir ekran, en yeni MacBook’lar, iPad Pro’lar ve Samsung S21 serisi telefonlar dahil olmak üzere, USB-C DisplayPort işlevselliği sunan telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlarla çalışabiliyor. Gözlükler doğrudan, bahsedilen cihazlara takılıyor ve cihazlardaki içerik, kullanıcıların gözlerine 16:9 ekranda gösteriliyor. Cihaz, kablosu da dahil olmak üzere 130g ağırlığında. Cihazın çerçevelerinde, stereo hoparlörler yer alıyor. Ancak TLC, kablosuz veya kablolu bir kulaklıkla deneyimin daha iyi olabileceğini söylüyor.

TCL ayrıca, yaklaşmakta olan Mobile World Congress (MWC) için yeniliklerini duyurmaya da devam ediyor. Şirket, akıllı telefonları için Multi-Screen Collaboration adlı yeni bir ekran paylaşım işlevini duyurdu. Lansman sırasında yalnızca TCL 20 Pro 5G ile çalışan özellik, telefon sahiplerinin uyumlu bir Windows 10 dizüstü bilgisayar veya PC ile dosyaları, fotoğrafları, pano içeriğini ve mesajları kablosuz olarak paylaşmasına izin verecek.

Son olarak TCL’nin, çocuklar için yeni bir giyilebilir ürünün ön izlemesini yaptığını da belirtelim. Cihaz, gerçek zamanlı konum izleme ve coğrafi sınırlama özelliklerine sahip olacak ve Ağustos ayının ortasından itibaren, 149 € fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi