Anasayfa Haber GIGABYTE, AORUS XTREME Gen4 AIC SSD’yi Duyurdu

GIGABYTE, AORUS XTREME Gen4 AIC SSD’yi Duyurdu

GIGABYTE Technology

GIGABYTE’ın yeni SSD’si, saniyede 28 GB aktarım hızına sahip.

Dünyanın önde gelen anakart, ekran kartı ve donanım çözümleri şirketlerinden biri olan GIGABYTE Technology, bugün 28 GB/sn ultra hızlı erişim hızına sahip AORUS XTREME Gen4 AIC SSD’yi duyurdu. Bu yüksek kapasiteli ve yüksek performanslı SSD, PHISON PS5018-E18 denetleyicili sekiz adet 4 TB 2.nesil PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD’yi barındırıyor. Ayrıca yeni SSD, RAID yapılandırması aracılığıyla yüksek aktarım bant genişliği ve yüksek erişim performansı sunuyor.

AORUS XTREME Gen4 AIC SSD, büyük alüminyum kanatlı soğutucu, pasif soğutma için M.2 taban plakası, 10 sıcaklık sensörü ve aktif çift fanlı ısı dağılımı tasarımı ile başarılı bir termal tasarım sunmakta. Bunun yanı sıra SSD ile beraber bir yazılım da kullanıcılara sunuluyor. Bir kontrol yazılımı olan GIGABYTE AORUS Storage Manager ile fan ayarı, performans ayarları ve RAID yapılandırma ayarları yapılabiliyor.

AORUS XTREME Gen4 AIC SSD

GIGABYTE Ürün Geliştirme Kanalı Direktörü Jackson Hsu, “Donanım ve flash bellekteki gelişmelerle birlikte, SSD performansı yeni bir düzeye sıçradı. Ancak PCIe 4.0 x16’nın en üst 32 GB/s iletim bant genişliğine halen erişmiş değiliz” diyor. Hsu ayrıca, “GIGABYTE, PCIe 4.0 SSD’lerin geliştirilmesinde ve üretiminde lider bir rol oynamıştır. AORUS Gen4 7000s Prem. SSD’nin yakın zamanda piyasaya sürülmesinden sonra şirket, 28 GB/s ile maksimum PCIe 4.0 bant genişliğine yaklaşmak için AORUS XTREME Gen4 AIC SSD’yi piyasaya sürdü. Çift fanlı termal tasarım, düşük sıcaklıkta optimize edilmiş performans sağlarken, 32 TB’lık büyük kapasite, kullanıcıların daha fazla veri depolamasına ve yetersiz depolama alanı riskini azaltmasına olanak tanır.” cümleleriyle de yeni ürünü tanıtıyor.

Şirketin duyurduğu yeni SSD, kullanıcıların GIGABYTE’ın özel SSD Araç Kutusu aracılığıyla, sekiz adet 4 TB M.2 SSD’nin sıcaklıklarını ve gerçek zamanlı durumunu izlemesini sağlayan 10 termal sensörle birlikte geliyor. Bunun yanı sıra SSD, PCIe 4.0’ı desteklemekte. Ayrıca, PCIe Gen3 ile de uyumluluk sağlayabiliyor.

Son olarak, yeni SSD’nin bulunabilirliği ve fiyatlandırması ile ilgili henüz bir bilginin olmadığını belirtelim.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi