Anasayfa Haber Microsoft Flight Simulator Güncelleme 5 ile Oyunun Performansı Artacak

Microsoft Flight Simulator Güncelleme 5 ile Oyunun Performansı Artacak

Microsoft Flight Simulator Güncelleme 5

Yaklaşan Microsoft Flight Simulator Güncelleme 5 ile bazı ayrıntılar oyuncularla paylaşıldı.

Son zamanların en başarılı yapımlarından biri olan Microsoft Flight Simulator, hem grafikleri hem de iddialı dünyasıyla güçlü sistemleri bile zorluyor. Hal böyle olunca Microsoft Flight Simulator’u akıcı bir şekilde oynayabilmeniz için oldukça güçlü bir sisteme sahip olmanız gerekiyor.

Ancak geliştirici stüdyo oyunun sistemlere olan yükünü azaltmak için son birkaç aydır önemli hamlelere imza atıyor. Hatırlarsanız şirket geçtiğimiz ay yayınlamış olduğu yeni yamayla (SIM Güncelleme 4) beraber Microsoft Flight Simulator’un 170 GB boyutundaki indirme boyutunu 83 GB’a kadar düşürmüştü. Bugün de Microsoft Flight Simulator Güncelleme 5 ile ilgili bazı ayrıntıları kullanıcılarla paylaşan Asobo Studio, yeniden yazılan oyun motoru sayesinde Microsoft Flight Simulator’un performansını ikiye katlayacaklarını duyurdu.

Konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulunan Asobo Studios’un CEO’su Sebastian Wloch, oyun motorunu yeniden yazmaları sayesinde ciddi performans artışlarına imza attıklarını söyledi. Bu doğrultuda yüzde 80‘e varan performans kazanımları elde ettiklerini iddia eden CEO, hedeflerinin oyunculara daha akıcı bir deneyim sunmak olduğunu da vurguladı.

Yeniden yazılan oyun motoruyla birlikte CPU kullanımını da önemli ölçüde azalttıklarını ifade eden Asobo’nun CEO’su Sebastian Wloch, performans iyileştirmelerini göstermek için oyunun Güncelleme 4 ve Güncelleme 5 ile çalışan sürümlerini karşı karşıya getirdi.

NVIDIA RTX 2060 Super ile Intel Core i7 9700K işlemciye sahip olan sistemde oyunu test eden Wloch, oyunu Ultra ayarlarda ve 4K Renderscale’de çalıştırdı. Yapılan testlerin ardından Wloch, Güncelleme 4 ile Microsoft Flight Simulator’un 32-40 FPS ile çalıştığını gözlemledi.

Güncelleme 5 sürümünden sonra oyunun FPS değerinin 52 ila 60 FPS seviye kadar çıktığını gözler önüne seren CEO, ayrıca bu güncellemeyle CPU kullanımı azalttıklarını ve tüm takılma sorunlarını da ortadan kaldırdıklarını belirtti.

Son olarak tüm bu performans iyileştirmelerine ev sahipliği yapan güncellemenin de  27 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanacağını belirtelim.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.