Anasayfa Haber 8 Yıllık Samsung Galaxy Gear İçin Destek Sona Eriyor

8 Yıllık Samsung Galaxy Gear İçin Destek Sona Eriyor

Galaxy Gear destek

Samsung, ilk Samsung Galaxy Gear akıllı saati için desteği sona erdiriyor.

Samsung tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen kameralı akıllı saat Galaxy Gear için Android uygulama desteği devam ediyordu. Sonunda bu ürün için Galaxy Store servislerinin 5 Ağustos 2021 tarihinden itibaren sonlandırılacağı duyuruldu.

Samsung, Sammobile’ın haberine göre Galaxy Gear sahiplerine Galaxy Store uygulamalarını almaya devam etmek için saatlerini Tizen’e güncellemeleri gerektiğini söyledi. Bu arada Samsung, Tizen güncellemesini ilk olarak 2014 yılında yayınlamıştı. Yani bu geçiş için şimdiye kadar kullanıcılara bolca zaman tanındı.

Diğer taraftan Samsung, ilk Wear OS saatini tanıtmaya hazırlanıyor. Samsung, Tizen’i Wear OS lehine bıraktığı için Galaxy Gear’ınızı Tizen’e güncellemeniz gerekli. Bu anlamda eski bir işletim sistemini bir başkasıyla değiştirmiş olacaksınız.

Bu bildirimin pek çok kişiyi ilgilendirmeyeceğini de söyleyebiliriz. Çoğu Galaxy Gear sahibi büyük ihtimalle çoktan daha yeni cihazlara geçti. Hatta bu kullanıcıların çoğu yıllar önce Tizen’e güncelleme yapmış da olabilir.

Yine de Samsung’un bu kararı şaşırtıcı. Bu, yalnızca Samsung’un sekiz yıl sonra temel uygulama desteğine bağlı olduğunu göstermekle kalmıyor, aynı zamanda Galaxy Gear’da Android kullanan ve Samsung’un bir uyarı vermek zorunda hissettiği yeterli sayıda insan olduğunu gösteriyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.