Anasayfa Haber Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 12.1.0 Yayınlandı

Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 12.1.0 Yayınlandı

Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 12.1.0

Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 12.1.0 modlamaya karşı önlem alıyor.

Nintendo tarafından taşınabilir konsola yeni depolama alanı işlevi kazandıran Nintendo Switch Sistem Güncellemesi 12.1.0 sunuldu. Güncelleme, Nintendo’nun tüm sistem güncellemelerindeki olağan genel sistem kararlılığı iyileştirmelerinin yanı sıra, indirme için yeterli alan olmaması durumunda Switch kullanıcılarının (microSD’nin dahili deposundan) yazılımın güncelleme verilerini kolayca silmelerine olanak tanıyor.

Buna ek olarak, Switch’in işletim sisteminin güncellendiği ve Switch veri madencisi OatmealDome tarafından fark edildiği gibi Nintendo’nun modlama ve bilgisayar korsanlığı ile mücadele etmek için görünüşte yeni bir şifreleme ana anahtarı tanıttığı görülüyor.

Bu yeni Switch üretici yazılımı sürümünün resmi sürüm notlarını aşağıda bulabilirsiniz. Eğer ilgili seçeneği etkinleştirdiyseniz, sistem güncellemesi otomatik olarak indirilecektir. Ayrıca güncelleme, sistem ayarları menüsünden manuel olarak da indirilebilir.

Sistem Güncellemesi 12.1.0 Sürüm Notları

  • Aşağıdaki sistem işlevselliği eklendi:
    • Oyun yazılımı güncelleme verilerini indirirken sistem belleğinde (dahili depolama) veya microSD kartta yeterli alan yoksa, artık o yazılım için eski verileri silerek yeni verileri indirmenizi sağlar.
    • Eski verileri silerken, yeni verilerin indirilmesi bitene kadar oyunu oynayamazsınız.
  • Kullanıcı deneyimini geliştirmek için genel sistem kararlılığı iyileştirmeleri yapılmıştır.

Diğer taraftan yakın zamanda bir Nintendo Switch Pro modelinin tanıtılmasının beklendiğini de hatırlatalım.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.