Anasayfa Haber Apple, M2 Çipini Yeni Macbook Air İle Tanıtabilir

Apple, M2 Çipini Yeni Macbook Air İle Tanıtabilir

Apple M2

Apple, ortaya atılan bir iddiaya göre M2 yongasını yeni Macbook Air ile 2022 yılında piyasaya sürecek.

Twitter’da “Dylandkt” kullanıcı adıyla bilinen Apple analisti, 2022’nin ilk yarısında raflarda yerini alacak renkli tasarıma sahip yeni bir MacBook Air modelinin M2 çiple beraber çok yakında çıkacağını belirtti. Ayrıca M1X çipinin de MacBook Pro ile daha güçlü bir iMac modelini içerebilecek üst düzey Mac serisinde kullanılacağını söyledi.

Bu iddiaları yakın zamanda Jon Prosser da bahsettiği için kulağa çok yabancı gelmiyor. Jon Prosser’ın birkaç ay önce yaptığı açıklamada, MacBook Air’in yeniden tasarlanacağını ve bir dizi iMac benzeri renk seçenekleri içereceğini söylemişti. Bununla birlikte M2 yongasının da yeni Macbook Air ile tanıtılacağını belirtmişti. Dylandkt ise tahminlerinde Prosser’dan farklı olarak, M1X’in gelecek nesil MacBook Pro’ya yönelik olduğu konusunda kararlı bir tutum sergiliyor. Bu analist aynı zamanda M2‌ ‌yongasının MacBook Air‌ için biraz daha alt seviye olacağı görüşünde ancak güvenilir kaynakların buna pek katılmadığını belirtmekte fayda var.

Her şeye rağmen Dylandkt, Apple’ın son ürün lansmanlarına ilişkin ayrıntıları doğru bir şekilde tahmin etmede başarılıydı. Dylandkt, Kasım 2020 gibi erken bir tarihte cihazın ortaya çıkmasından beş ay önce yeni nesil iPad Pro’nun bir M1 çipine sahip olacağını doğru tahmin etmişti. Bunun yanında yeni iMac’ın M1 çiple geleceğini de tutturmuştu. Kısacası şu ana kadar yaptığı analizlerin doğru olduğu göz önüne alındığında yeni nesil Macbook Air ile ilgili iddiaların inandırıcı bir nitelik taşıdığı söylenebilir. İlerleyen zamanlarda Apple’ın neler yapacağını hep birlikte göreceğiz. Konuyla alakalı düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Teknolojiyle büyüyen, yazmaya olan hevesini Technopat ile birleştiren öğrenci. Araştırmayı, okumayı ve en büyük tutkusu kullanıcılara yardımcı olma yolunda kendisini emin adımlarla geliştirmeye devam ediyor.