Anasayfa Mobil Huawei FreeBuds 4 İncelemesi

Huawei FreeBuds 4 İncelemesi

Huawei FreeBuds 4 inceleme videosu ile Huawei’nin yeni nesil True Wireless Stereo (TWS) Bluetooth kulaklığının özelliklerine, tasarımına ve fiyatına yakından bakıyor ve bizlere nasıl bir kullanıcı deneyimi sunduğundan bahsediyoruz.

Huawei’ni TWS kulakiçi kulaklık serisine eklenen Huawei FreeBuds 4, dünyanın ilk Uyarlanabilir Kulak Eşleştirme (Adaptive Ear Matching) aktif gürültü önleme (ANC) teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Buna ek olarak yüksek ses kalitesi, konforu ve akıllı ses bağlantısı ile kullanıcılara eşsiz bir kablosuz kulaklık deneyimi sunan Huawei, yeni nesil modeline oldukça güveniyor.

Huawei Store Fiyatı İçin Tıklayınız

Biz de siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumu Huawei FreeBuds 4 inceleme videosu ile yeni nesil kablosuz kulaklığın öne çıkan özelliklerini ele alıyor ve nasıl bir kullanıcı deneyimi sunduğundan bahsediyoruz. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan sizleri Huawei FreeBuds 4 inceleme videosu ile başa başa bırakalım.

Huawei FreeBuds 4 Tasarımı

Şık tasarımı ve taşınabilir yapısıyla ön plana çıkan Huawei FreeBuds 4 özellikleri ile de adından söz ettiriyor. Güçlü teknik özellikleri sayesinde sınıfındaki modeller arasında sıyrılmayı başaran Huawei’nin yeni nesil kablosuz kulaklık modeli, tasarım açısından serinin bir önceki modeline benzerlik gösteriyor.

Ancak, buradaki en önemli fark silikon uçların değişmesi olarak karşımıza çıkıyor. Serinin önceki modellerinde yer alan silikon uçları yeni nesil modelle birlikte kaldıran Huawei, AirPods modellerinden aşina olduğumuz bir tasarıma yer veriyor. Şarj kutusuna gelecek olursak, bu tarafta da bizleri 2019 yılında tanıtılan FreeBuds 3’e kıyasla biraz daha küçük ve hafif bir şarj kutusu karşılıyor. Bu da özellikle FreeBuds 4’ün cepte veya çantada taşınmasını daha kolay bir hale getiriyor.

Her insanın kulak yapısının göz önünde bulundurularak tasarlanan FreeBuds 4, bu açıdan da en iyi deneyimi sunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle FreeBuds 4’ün uzun kullanım sırasında hafif yapısı sayesinde kulağınızı rahatsız etmediğini de belirtelim. Cihazın öne çıkan tasarım detaylarını geride bırakıp gelelim teknik özelliklerine.

Huawei FreeBuds 4 Özellikleri İle Neler Sunuyor?

Ses performansıyla ön plana çıkan kablosuz kulaklık, 40 kHz’e kadar frekans aralığını destekleyen ve yüksek çözünürlüklü ses kalitesi sunan bir Sıvı Kristal Polimer (LCP) kompozit diyaframı bünyesinde barındırıyor. Böylece büyük bir kalite kaybı olmadan, seslerin tiz kısmı daha zengin ve daha dolgun gelmesi sağlanıyor.

FreeBuds 4’ün diğer bir dikkat çeken detayı da 14,3 mm dinamik sürücüsü. Bu sürücü sayesinde daha büyük ve daha etkileyici bas sesleri üreten kablosuz kulaklık, bas performansı açısından da bağımsız olarak kapatılmış bir ses boşluğu oluşturmak için yeni yükseltilmiş bir bas geliştirme motoruna, bas tüpüne ve anakarta ev sahipliği yapıyor.

Ses kalitesi, gürültü engelleme ve gecikme süresi gibi başlıklarda ön plana çıkan kablosuz kulaklıkta ayrıca Bluetooth 5.2‘de mevcut. Bu bağlantı teknolojisi yardımıyla gecikme süresini de 90 ms‘ye kadar düşen Huawei, böylelikle kullanıcılara daha düşük bir gecikme süresi sunmayı hedefliyor.

Ayrıca gürültü engelleme konusunda da oldukça iddialı olan kablosuz kulaklık, yüksek gürültülü ortamlarda en iyi ses deneyimini de vaat ediyor. Bu doğrultuda da yeni nesil kablosuz kulaklık çevredeki gürültüyü 25 dB seviyesine kadar azaltıyor. Buna ek olarak çift mikrofonlu gürültü engelleme teknolojisine de sahip olan ürün, ortam gürültüsünü çok daha yüksek doğrulukla alınmasına da yardımcı oluyor. Bu açıdan FreeBuds 4 endüstrinin ilk açık-fit kulakiçi setini de bünyesinde barındırıyor.

Huawei FreeBuds 4 Pil Ömrü

FreeBuds 4 pil ömrü ile de ön plana çıkan bir ürün.  Pil ömrü ile özellikle sınıfındaki modellere karşı oldukça ciddi bir rakip olan FreeBuds 4, ANC kapatıldığında 4 saat kesintisiz müzik çalma deneyimi sunuyor. Kesintisiz müzik çalma süresi ANC açıkken 2,5 saatken, şarj kutusu ile birlikte 22 saate kadar çıkabiliyor.

Huawei FreeBuds 4 Fiyatı

Beyaz ve Gümüş Orman renk seçeneğiyle satın alınabilen Huawei FreeBuds 4’ün fiyatı da 1.399 TL olarak listeleniyor.

Huawei FreeBuds 4 teknik özellikleri
Huawei FreeBuds 4 fiyatı ve özellikleri

Huawei FreeBuds 4 Teknik Özellikleri

  • Boyutlar: 41.4 mm x 16.8 mm x 18.55 mm
  • Ağırlık: 45 gram
  • Batarya: Kulaklık pil kapasitesi: 30 mAh | Pil türü: Lityum-iyon polimer pil
  • Şarj Süresi: Ortalama 60 dakika
  • Bluetooth Sürümü: Bluetooth 5.2
  • Müzik Çalma / Sesli Arama Süresi: 20 Hz – 20,000 Hz
  • Mikrofon: Çağrılar sırasında uplink gürültü iptalini destekleyen üçlü mikrofonlar; İkisi ANC’yi destekliyor
  • Hoparlör Türü: 14,3 mm büyük LCP dinamik sürücü birimi

 

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.