Anasayfa Haber RoboCop: Rogue City Duyuruldu

RoboCop: Rogue City Duyuruldu

RoboCop: Rogue City

Teyon, RoboCop: Rogue City adlı birinci şahıs nişancı türündeki oyununu tanıttı.

Terminator: Resistance ve Rambo: The Video Game geliştiricisi Teyon tarafından Nacon Connect etkinliğinde yeni bir RoboCop oyunu duyuruldu. RoboCop: Rogue City adlı birinci şahıs nişancı oyunu, 1980’lerin tamamen klasik RoboCop görünümüne bağlı kalan yepyeni bir hikaye anlatacak.

Maalesef şu an için oyun hakkında pek fazla bilgi verilmiş değil ve kısa bir açıklama, birkaç ekran görüntüsü ve video ile yetinmek zorundayız. Teyon oyun için “Efsanevi yarı insan yarı makine ve tümüyle polis kahraman olarak Eski Detroit’in suçun kol gezdiği tehlikeli sokaklarına adalet getir. Bu yepyeni birinci şahıs nişancı oyununda, Auto-9 tabancan, fabrika yapımı olağanüstü gücün, uzun yıllar polislik deneyimin ve elinin altındaki çeşitli araçlar ile, çok sevdiğin, yuvam dediğin bu şehri yok etmeye çalışanlara karşı mücadele et. Yasaları ve polis yönetmeliklerini kendine göre uygulama hakkın var, ama hikaye ilerledikçe tedbirli olman da şart, zira açgözlülük ve yozlaşma sınır tanımıyor.” diyor.

Sinema tarihinin ikonik karakterlerinden birisi haline gelmiş olan RoboCop’u konu edinecek bir oyun oldukça keyifli olacaktır diye düşünüyoruz. Umarız geliştirici filmlerdeki detayları oyuna en iyi şekilde yansıtmayı başarır.

Oyunun 2023 yılında PC ve oyun konsolları için sunulacağını belirtelim.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.