Anasayfa Haber Google Meet İçin Filtreler ve Maskeler Geldi

Google Meet İçin Filtreler ve Maskeler Geldi

Google Meet Filtreler

iOS ve Android için Google Meet uygulamasına yeni filtreler ve maskeler geldi.

Google tarafından Google Meet görüntülü görüşme uygulamasına görüşmeleri çok daha eğlenceli hale getirecek yeni filtreler ve maskeler eklendi. Hem Android hem de iOS uygulamalarına gelen bu maske ve filtreleri kullanmak için sağ alt köşedeki ışıltı simgesine tıklayarak Efektler seçeneğini açmanız yeterli. Buradan birçok Bulanıklaştırma efektine ve arka plana erişebiliyorsunuz. Ayrıca, artık seçenekler arasında Stiller ve Filtreler de yer alıyor.

Stiller altında, videonuza uygulayabileceğiniz mercek parlaması efektlerini ve renk katmanlarını göreceksiniz. Yine de gerçekten eğlenceli seçenekleri görmek istiyorsanız, sanal olarak yüzünüze ve başınıza takabileceğiniz sevimli hayvan maskeleri ve sanal aksesuarlar için Filtreler bölümüne de bakabilirsiniz. Bu yeni efektlerin Meet uygulaması yerine Gmail üzerinden bir toplantı başlatsanız bile kullanılabilir olduğunu da belirtelim.

Google, servisi daha gerçek bir Zoom rakibi haline getirecek bir dizi özellik yayınlıyor. Şirket bu kez kişisel kullanıcıları, arkadaşları ve aileleriyle yapılan aramalar için Meet’i kullanmaya ikna edebilecek bir özellikle kazanmayı umuyor. Daha önce Google Duo uygulamasının sonunda tamamen Meet ile değiştireceği bildirilmişti. Meet’in yeni maskelerinden ve filtrelerinden bazılarının doğrudan Duo’nun kitaplığından geldiğini görerek bunun gerçek olacağını söylemek mümkün.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.