Anasayfa Haber FIFA 22 Duyuruldu! İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi

FIFA 22 Duyuruldu! İşte Fiyatı ve Çıkış Tarihi

FIFA 22 çıkış tarihi ve fiyatı

Oyuncular tarafından merakla beklenen FIFA 22’nin çıkış tarihi ve fiyatı resmi olarak açıklandı.

Hatırlayacağınız üzere EA Sports, kısa süre önce yapmış olduğu açıklamayla beraber FIFA 22’nin kapak yıldızının Kylian Mbappe olacağını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından bugün de FIFA 22 çıkış tarihi ve fiyatı resmi olarak açıklandı.

FIFA 22 Fragmanı

Yaklaşık 1 dakika 40 saniye olan tanıtım videosuyla birlikte yeni FIFA oyununu duyuran EA Sports, yayınlamış olduğu fragmanda FIFA 2022’nin şimdiye kadarki en gerçekçi futbol deneyimi sunmayı amaçlayan makine öğrenimi bir teknoloji olan HyperMotion ile geliştirildiğini ifade ediyor.

Şimdilik söz konusu HyperMotion teknolojisi hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı. Ancak geliştirilen bu teknolojinin oyunculara daha doğal bir oynanış deneyimi sunacağına dikkat çekiliyor. Bu sayede maç esnasında futbolcuların daha doğal tepkiler vereceğini vurgulayan geliştirici stüdyo, şuttan pasa kadar birçok detayın bu teknolojiyle yeniden elden geçirdiklerini de söylüyor.

Geliştirici stüdyo serinin yeni oyunundaki geliştirmeler ve iyileştirmeler hakkında detaylı bir açıklama yapmasa da, oyundaki en büyük değişikliğin oynanış tarafında olacağını söyleyebiliriz.

FIFA 22 Çıkış Tarihi

FIFA 22 çıkış tarihi de belli oldu. Yeni FIFA oyunu 8 Ekim 2021 tarihinde PS5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC ve Stadia platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Bunun dışında yine geliştirici stüdyonun açıklamasına göre, Hypermotion teknolojisi sadece oyunun PS5, Xbox Series X/S ve Statia versiyonlarında bulunacak.

FIFA 22 Fiyatı Ne Kadar?

PC (Steam)

  • Standart Sürüm – 419.99 TL
  • Ultimate Sürüm – 559.99 TL

PlayStation Store

  • Standart Sürüm (PS5) – 560 TL
  • Ultimate Sürüm (PS5) – 700 TL
  • Standart Sürüm (PS4) – 500 TL

Xbox (Microsoft Store)

  • Standart Sürüm (Xbox Series X/S) – 559.99 TL
  • Ultimate Sürüm (Xbox Series X/S) – 699.99 TL
  • Standart Sürüm (Xbox One) – 499.99 TL
  • Ultimate Sürüm (Xbox One) – 699.99 TL
Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.