Anasayfa Haber Clubhouse, Backchannel Adlı Özel Mesaj Özelliğini Tanıttı

Clubhouse, Backchannel Adlı Özel Mesaj Özelliğini Tanıttı

Clubhouse Android 1 Milyon

Clubhouse, yeni özel mesaj özelliğini kullanıma sunuyor.

Son zamanlarda iOS’ta ve Android‘de en hızlı popülerleşen uygulamalardan biri olan sesli sohbet tabanlı sosyal ağ uygulaması Clubhouse, Backchannel adlı platformda yeni bir özel mesaj özelliğini duyurdu. Özel mesaj özelliği, birebir sohbet dışında gruplar halinde de kullanılabiliyor. Aynı zamanda, isteğe bağlı olarak ikinci bir gelen kutusu da mesaj isteklerini saklıyor. Clubhouse’ın özel mesaj özelliği üzerinde çalıştığı geçtiğimiz ay sızdırıldığından, Clubhouse’a gelen bu yeni özelliği ilk kez duymadığımızı da belirtelim.

Özel mesaj özelliğinin tanıtımı, uygulamanın orijinal amacının yanında bir özellik gibi görünüyor. Ancak Clubhouse’a göre bu özellik, uygulama deneyimini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Örneğin, moderatörler kendi aralarında sohbet edebilir ve bir odada sesli sohbete başlamadan önce plan yapabilir. Hatta metin biçiminde sorular alabilir ve ardından dinleyicilerden kimi sesli olarak davet edeceklerine karar verebilirler. Benzer şekilde seyirciler, bir odada oldukları her an kendi aralarında sohbet edebilir ve sesli sohbete katılmalarına izin verilmese bile soru gönderebilirler. Kullanıcılar ayrıca, bir sesli oturumun ardından, Clubhouse arkadaşlarıyla bire bir sohbet etmek için de Backchannel’ı kullanabilirler.

Backchannel Clubhouse

Backchannel halihazırda resim veya video gibi medya gönderimlerine izin vermiyor. Ancak The Verge’e göre, yeni özelliğin ilerleyen günlerde çok daha fazla özellikle birlikte sunulacağı doğrulanmış. Örneğin, şu anki sürümde sohbetleri silme özelliği bulunmuyor ancak Clubhouse bu özelliği de önümüzdeki günlerde etkinleştirecektir.

Backchannel kullanılarak Clubhouse’da nasıl mesaj gönderilir?

  • Uygulamanın sağ alt köşesindeki uçak simgesine dokunun,
  • Sağ üst köşede bulunan kalem ve kağıt simgesine dokunun,
  • Burada mesaj atmak istediğiniz kişiyi arayabilirsiniz.
  • Ek olarak, bir kullanıcının profilindeki uçak simgesine dokunarak mesaj gönderebilirsiniz. Bu simge yalnızca, kullanıcının mesajları herkes için açıksa veya sizi takip ediyorsa görünür.
Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi