Anasayfa Haber OnePlus Buds Pro Tanıtım Tarihi Belli Oldu

OnePlus Buds Pro Tanıtım Tarihi Belli Oldu

OnePlus Buds Pro Tanıtım Tarihi

OnePlus Ar-Ge Başkanı Kinder Liu’dan OnePlus Buds Pro tanıtım tarihi hakkında açıklama geldi.

OnePlus, 22 Temmuz tarihinde sadece Nord 2 5G akıllı telefonunu tanıtmak ile kalmayacak gibi gözüküyor. Şirketin aynı tarihte OnePlus Buds Pro adlı yeni TWS kulaklıklarını da tanıtacağı ortaya çıktı.

OnePlus Ar-Ge Başkanı Kinder Liu, Buds Pro’nun uyarlanabilir gürültü önleme özelliğine sahip olacağını ve dış sesleri izlemek için üç mikrofon kullanacağını belirtiyor. Ek olarak ürünün gürültü seviyelerini 15 ila 40 desibel arasında otomatik olarak azaltmak için akıllı bir şekilde gürültü önleyici karşı frekanslar üreteceği ifade ediliyor.

OnePlus Buds Pro, Apple’ın Airpods Pro modeline benziyor ve tasarımları mat ile parlak yüzeylerin bir kombinasyonu olacak. Kulaklıklar mat olacak, sapları ise parlak metalik bir kaplamaya sahip olacak. Liu, şirketin bu tasarımı oluşturmak için iletken olmayan bir vakumlu metalizasyon teknolojisi kullandığını ve sürecin plastik bir gövde yüzeyinde metalik bir görünüm elde etmesini sağladığını söylüyor.

Ürünün pil boyutu ve şarj kutusu konusunda ise açıklama yok ancak kulaklıkların şarj kutusuyla birlikte uyarlanabilir gürültü engelleme etkinken 28 saate kadar ve etkin değilken 38 saate kadar dayanıklılık sunacağı belirtilmiş. Cihazın şarj kutusunda bir USB-C bağlantı noktası bulunacak ve Warp Charge teknolojisini destekleyerek 10 dakikalık şarjla 10 saatlik pil ömrü elde etmenizi sağlayacak. Hatta bu şarj hızlarını elde etmek için herhangi bir adaptör veya kablo kullanabileceksiniz. Buds Pro’nun kasasını herhangi bir Qi kablosuz şarj cihazını kullanarak kablosuz olarak şarj etme seçeneğiniz de var ancak kablolu şarjda 10W’a kıyasla 2W şarj daha yavaş dolum anlamına geliyor.

OnePlus, Buds Pro’yu amiral gemisi seviyesindeki TWS kulaklıkları olarak lanse ediyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça, OnePlus Buds Pro hakkında daha fazla şey öğreneceğimiz kesin.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.