Anasayfa Haber HUAWEI HMS Core 6.0 Kullanıma Sunuldu

HUAWEI HMS Core 6.0 Kullanıma Sunuldu

huawei

HUAWEI, küresel uygulama geliştiricileri için HMS Core 6.0’ı piyasaya sürdü.

Çinli akıllı telefon üreticisi HUAWEI, küresel uygulama geliştiricilerine yönelik HMS Core 6.0’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Böylelikle geliştiriciler, yeni sürümü kullanarak AppGallery‘e uygulama geliştirmeye devam edecekler. Yeni güncelleme, birtakım yenilikleri beraberinde getiriyor. Ayrıca, son sürümde bulunan bazı hizmetleri ve özellikleri de güncelliyor. Bu bağlamda, HMS Core 6.0’daki ana iyileştirme alanlarından bazılarının medya, grafik ve telekomünikasyon olduğunu söyleyebiliriz.

HMS Core 6.0 medya cephesinde, artık süper çözünürlüklü video, ses olayı algılama ve daha fazlası için önceden ayarlanmış ardışık düzenlere sahip AV Pipeline Kiti sağlıyor. Şirket, bu iyileştirmelerin uygulama uyumluluğunu ve güç tüketimi sorunlarını da iyileştireceğini belirtmekte. Firma ayrıca, 3B nesne rekonstrüksiyonu ve malzeme üretimi gibi özellikler sunan 3B Modelleme Kiti’ni de yeni güncelleme ile kullanıma sunuyor. Böylelikle, 3D modeller oluşturmak için telefonlarda bir RGB kamerasının kurulu olması yeterli oluyor.

HMS Core 6.06.0 ayrıca, mobil cihazlarda dinamik aydınlatma ve gölgeleme sis efektlerini kullanan Bilgisayar Grafik Kiti için bir güncelleme de barındırıyor. Bu güncelleme, yeni nesil oyunlarda, özellikle de siberpunk türüne ait olanlarda, iç mekan sahnelerinin daha gerçekçi görünmesini sağlayacak. Ancak bu özelliği kullanabilmek için sahip olunan cihazın Vulkan’ı desteklemesi gerekiyor.

Yeni sürümün getirdiği son büyük güncelleme ise AI destekli ağ ortamı tahminini içerecek şekilde güncellenen Ağ Kiti’ne yönelik. Bahsi geçen güncelleme, ağ parametrelerinin hizmet ağı erişim kurallarına ve farklılaştırılmış ağ gereksinimlerine göre optimize edilmesini sağlamakta. Güncelleme ayrıca, uygulamaların ağ gecikmesini yaklaşık %20 oranında azaltıyor. Böylelikle, kullanıcılar için daha hızlı bir mobil deneyim sağlıyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü Son Sınıf Öğrencisi