Anasayfa Haber iPhone 13 Modelleri, Her Zaman Açık Ekran Özelliğine Sahip Olabilir

iPhone 13 Modelleri, Her Zaman Açık Ekran Özelliğine Sahip Olabilir

iPhone 13 her zaman açık ekran

Apple ürünleriyle ilgili isabetli sızıntılarıyla tanınan Mark Gurman, iPhone 13 modellerinin her zaman açık ekran özelliği ile beraber piyasaya sürüleceğini ileri sürdü.

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 13 serisi ilgili yeni bilgiler paylaşılmaya devam ediliyor. Daha önceden de birçok kez sızıntı haberlerine konu olan yeni iPhone modelleri bugün de Bloomberg’den Mark Gurman’ın raporuyla gündeme geldi.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda yayınlanan raporlarla iPhone 13 serisinin daha büyük bir pil, 120Hz yenileme hızına sahip olan ekran, daha küçük çentik ve A15 Bionic işlemci ile birlikte lanse edileceği söylenmişti. Tüm bu söylentiler gündemdeyken bugün de iPhone 13 modellerinin tıpkı Apple Watch modellerinde olduğu gibi LTPO ekrana sahip olacağı ileri sürüldü.

Bu ekran teknoloji sayesinde Always on Display yani Her Zaman Açık Ekran özelliğini de iPhone kullanıcılarına sunacağı iddia edilen Cupertinolu teknoloji devi Apple’ın, böylece kullanıcıların ekranı açmadan hava durumu, saat ve cevapsız arama gibi verileri görüntülemesine yardımcı olacak.

iPhone 13 Serisi, 14 Eylül’de Duyurulabilir

Şimdilik ortaya atılan bu iddialar ile ilgili Apple cephesinden herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat güvenilir kaynakların servis ettiği bilgilere göre 14 Eylül’de duyurulması ve 24 Eylül’de de satışa sunulması beklenen yeni iPhone modellerinin her zaman açık ekran özelliği ile birlikte lanse edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.