Anasayfa Haber Karaborsacılar, Steam Deck’i 5.000 Dolardan Satışa Çıkardı

Karaborsacılar, Steam Deck’i 5.000 Dolardan Satışa Çıkardı

Valve Steam Deck Oyun Konsolu2

Ön sipariş onay mesajını gören karaborsacılar, eline ulaşmamış olmasına rağmen oyun konsollarını satışa çıkarmaya başladı.

Valve’ın Steam Deck oyun konsolu tanıtıldığı günden beri çok ilgi gördü ve konuşulmaya devam ediyor. Konsolun RDNA 2 mimarisine sahip GPU ve dört Zen 2 çekirdeğine sahip CPU ile geleceğini bir kez daha hatırlatalım. Bu bağlamda seyahat halindeyken birçok AAA oyunu oynamak mümkün olacak diyebiliriz.

Yeni konsol büyük talep görürken ön siparişe açıldığı an Steam sunucularında aşırı yoğunluk meydana gelmişti. Görünen o ki karaborsacılar Steam Deck’e el atmış. Ön siparişin onaylandığını gören kullanıcılar, konsollarını eBay gibi yerlerden satışa çıkarmaya başladı. Üstelik fiyatlar 5.000 dolara kadar varıyor.

Hatırlatsanız PlayStation ve Xbox Series gibi oyun konsollarında ilk zamanlar stok sorunları yaşanmıştı ve karaborsacılar sahneye çıkmıştı. Bununla birlikte RTX 30 ve RX 6000 serisi ekran kartlarında da benzer durumlar yaşandı. Söz konusu ilgi gören donanımlar olduğunda, son dönemde karaborsacılar büyük bir sorun haline geldi desek yeridir.

Son olarak bu konsolun 64 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçeneklerine sahip olduğunu hatırlatalım. Liste fiyatları ise sırasıyla 399, 529 ve 649 dolarak belirlendi.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.